کد خبر: 273319 A

شافعی تاکید کرد:

ایلنا: صنایع داروسازی، لوازم پزشکی، محصولات پتروشیمی و صنایع غذایی و تکنولوژی و همچنین توریسم از جمله مواردی است که در جذابیت‌های اقتصادی ایران مهم است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بر ضرورت تشکیل کمیسیون مشترک ایران و سوئیس تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین شافعی صبح امروز در دیدار با لوی آگوستی رییس بخش اقتصادی دو جانبه و نماینده شورای فدرال در امور بازرگانی (سکو) و جمعی از نمایندگان بانک و بیمه سوئیس اظهار داشت: سرمایه گذاری در ایران را می‌توان به عنوان سرمایه گذاری در کل منطقه تلقی کرد به گونه‌ای که برنامه ریزی‌ها می‌تواند برای بازار ۳۵۰ میلیون نفری نطقه باشد.

وی با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های سرمایه گذاری در ایران افزود: صنایع داروسازی، لوازم پزشکی، محصولات پتروشیمی و صنایع غذایی و تکنولوژی و همچنین توریسم از جمله مواردی است که در جذابیت‌های اقتصادی ایران قابل توجه است.

وی ادامه داد: همچنین کشاورزی در ایران به دلیل کمبود آب با مشکل مواجه شده و روش‌های جدید آبیاری و مکانیزه کردن یکی از برنامه‌های دولت ایران است که درهمکاری‌های مشترک بین دو کشور می‌تواند مد نظر قرار گیرد.

شافعی با بیان اینکه مبادلات اقتصادی بین تجار باید تسهیل شود افزود: ایران و سوئیس می‌توانند همکاری‌های جدیدی داشته باشند که در شرایط موجود نیازمند مبادلات اقتصادی بین فعالین تجاری است.

وی با اشاره به شورای مشترک ایران و سوئیس گفت: این شورا می‌بایست قدم‌های جدیدی بردارد و در مناسبات سوئیس وتسهیل امور کمک کند.

شافعی تصریح کرد: رفت و آمد فعالین اقتصادی لازمه مذاکرات و برنامه ریزی مدون است.

وی افزود: در حال حاضر منابع معدنی سوئیس در بسیاری از موارد کاسته شده و ایران می‌تواند یکی از پتانسیل‌های قابل توجه‌اش تنوع در این زمینه باشد که می‌توانیم در این حوزه به نتایج ملموسی دست یابیم.

شافعی با تاکید بر تشکیل کمیسیون مشترک ایران و سوئیس خاطر نشان کرد: ایران و سوئیس با ایجاد کمیسیون مشترک می‌توانند تاثیر گذار باشند و این شاخص می‌تواند آغاز جدیدی بر روابط اقتصادی دو کشور باشد.

ایران پتروشیمی دولت صنایع غذایی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر