کد خبر: 273418 A

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر:

ایلنا: از یک میلیون هفتصد و چهل و پنج هزار واحد مسکن مهر یک میلیون و چهارصدوهشتاد هزار واحد آماده افتتاح است و از این تعداد شصت و چهار هزار واحد آماده تحویل است و هنوز افتتاح نشده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه ۱۰درصد از پروژه به سال ۹۵ موکول می‌شود گفت: مسکن مهر تا به امروز امکان خانه‌دار کردن یک میلیون و هشتصدهزار نفر را فراهم کرده است و از کل پروژه یک میلیون و هفتصدوچهل و پنج هزار واحد به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد اصغری‌مهرآبادی، در نشست خبری صبح امروز خود با بیان اینکه طرح مسکن مهر تابستان سال ۸۶ با تنظیم ۲میلیون و سیصدهزار قرارداد کلید خورد گفت: از این تعداد قرارداد تنظیم شده تا به امروز یک میلیون و هفتصد و چهل و پنج هزار واحد به اتمام رسیده است. همچنین از این تعداد ۵۵۷هزار واحد باقی مانده است.

وی ادامه داد: از یک میلیون هفتصد و چهل و پنج هزار واحد مسکن مهر یک میلیون و چهارصدوهشتاد هزار واحد آماده افتتاح است و از این تعداد شصت و چهار هزار واحد آماده تحویل است و هنوز افتتاح نشده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از شروع دوره تحویل در هفته جاری خبر داد و گفت: تحویل‌ها از این هفته شروع می‌شود و تا خرداد ماه ادامه خواهد داشت. همچنین یازده هزار واحد هم روز چهارشنبه در استان فارس افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اجرای وعده دولت در بهمن و اسفندماه سال گذشته گفت: سال گذشته توانستیم در ایام دهه فجر دویست هزار واحد را افتتاح کنیم.

مهرآبادی با تاکید بر اینکه ۳۲درصد از کل افتتاح‌های مسکن مهر در دولت یازدهم بوده است گفت: از یک میلیون و چهارصدوهشتاد هزار واحد، چهارصدو هشتاد هزار واحد را به مرحله اتمام رسانده‌ایم که دارای خدمات روبنایی و زیربنایی کامل هستند.

وی با اشاره به توقف ساخت و ساز‌ها در سال ۹۱ گفت: متاسفانه در نیمه دوم سال ۹۱ به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی، دستمزد و حمل و نقل پروژه مسکن مهر مدتی متوقف ماند و مدتی سیر نزولی داشتیم و در این بازه ساخت سیصدوچهل هزار واحد کاملاً متوقف شد.

وی تاکید کرد: اما با همکاری سازمان ملی مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید این روند کاهشی متوقف شد و از آبان‌ماه ساخت و ساز‌ها افزایش یافت.

مهرآبادی با تاکید بر اینکه از ساخت نهصدهزار واحد خودمالک تاکنون هفتصدو پنجاه هزار واحد به اتمام رسیده است گفت: به دلیل اینکه ۹۹درصد واحدهای خودمالک در داخل شهر‌ها هستند و خدمات روبنایی و زیربنایی دارند زود‌تر به اتمام رسیده‌اند. اما سایر واحد‌ها در حریم شهر‌ها واقع شدند که فاقد خدمات بودند بنابراین وزارت نیرو باید تامین این خدمات را به عهده می‌گرفت.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه در دولت یازدهم چهارصدوهشتادهزار واحد مسکن مهر ساخته شد گفت: در دولت نهم و دهم این آمار یک میلیون و ده هزار واحد بود.

وی از دور افتتاح‌های جدید در هفته دولت خبر داد و گفت: کار ساخت یک میلیون چهارصدو پنجاه هزار واحد به اتمام رسیده و ۱۰درصد از پروژه به سال ۹۵ موکول می‌شود.

مهرآبادی با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم ششصدهزار واحد فروش اقساطی شده است گفت: تاکنون ۴۲درصد از فروش اقساطی‌ها انجام شده است و ۶۹درصد وصول اقساط در دولت یازدهم بوده است.

وی با اشاره به مبلغ کل وصولی‌ها گفت: تاکنون پنج هزار و پانصد میلیارد تومان مبلغ کل وصولی‌ها بوده که از این رقم سه هزار و هشتصدو چهارده میلیارد تومان در دوره دولت یازدهم بوده است و هزار و ششصدوهشتاد یک میلیارد تومان در دولت نهم و دهم وصول شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: ۴۹درصد اسناد اعیانی در دولت یازدهم صادر شده است.

مهرآبادی با اشاره به افزایش وام مسکن مهر از ۲۵ میلیون به ۳۰ میلیون تومان گفت: به سازندگان، تعاونی‌ها اعلام کرده‌ایم که تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به انعقاد قرارداد متمم اقدام کنند و اگر در این مدت اقدام نشود شرکت‌های دیگری را جایگزین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دویست و سی و دو هزار واحد برای اخذ وام ۳۰ میلیون تومانی معرفی شده‌اند گفت: قرار بر این بوده که به پروژه‌های بالای ۷۵درصد افزایش وام ۳۰ میلیون تومانی اختصاص یابد. البته قرار بر این است که پروژه‌های زیر ۷۰درصد برای اخذ این وام مشارکت دهیم.

مهر آبادی همچنین در رابطه با تها‌تر بدهی پیمانکاران با اراضی تجاری گفت: بنا بر این است که واحدهایی که شامل افزایش قیمت شده‌اند به پیمانکارانش اراضی تجاری واگذار کنیم که تاکنون معادل هزار میلیارد تومان زمین شناسایی شده است.

وی همچنین با اشاره به واحدهای تعاونی‌ها که ساختشان متوقف شده است گفت: در حال حاضر از ششصدهزار واحد تعاونی چهارصد و چهل هزار واحد یعنی ۷۴ درصد به اتمام رسیده است و قرار بر این شده است که تعاونی‌ها سریع‌تر بسازند و تحویل دهند.

استان فارس حمل و نقل مسکن مسکن مهر وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر