کد خبر: 274400 A

رییس مجمع واردات در گفتگو با ایلنا :

ایلنا: در گذشته واردات خودروهای لوکس از سوی برخی افراد از جمله ورزشکاران انجام می‌شد اما دولت این امتیاز را از آنها گرفت.

محمد حسین برخوردار، رییس مجمع واردات در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص واردات خودروهای لوکس از سوی کمیته امداد اظهار داشت: در گذشته واردات خودروهای لوکس از سوی برخی افراد از جمله ورزشکاران انجام می‌شد اما دولت این امتیاز را از آنها گرفت.

وی افزود: اما این موضوع هم بعید به نظر می‌رسد که کمیته امداد اقدام به واردات خودروهای لوکس کرده باشد زیرا این کمیته بزرگ‌ترین سازمان متولی خیریه کشور است اما در صورتی که یک در هزار این اتفاق رخ داده باشد اصول مدیریتی این کمیته زیر سوال می‌رود.

وی تصریح کرد: برای روشن شدن این موضوع بهتر است واردات خودرو رااز گمرک استعلام بگیرید.

به گزارش ایلنا، وزیر کشور در نخستین جلسه علنی مجلس در هفته گذشته به واردات ۲۷۰۰۰ دستگاه خودرو از سوی ۱۰۰ نفر از سوی کمیته امداد و پیش از آن به وجود پول‌های کثیف اشاره کرده بود که واکنش فتاح رییس کمیته امداد را درپی داشت.

فتاح رییس کمیته امداد امام در خصوص واردات خودروهای لوکس توضیح داد موضوع از این قرار بود که طبق مصوبه دولت دهم، ساکنان مناطق جنوب کشور با کارت اقامت خود، می‌توانستند خودرو وارد کنند، البته باید تاکید کرد که مددجویان کمیته امداد در نقاط مرزی هم زندگی می‌کنند و تعدادی از افراد که از پول و سرمایه کافی برخوردار بودند، کارت این افراد را گرفته و مبلغی ناچیز در حدود یکصد هزار تومان به این افراد داده و با کارت آن‌ها اقدام به واردات خودرو کرده اند و کمیته امداد امام (ره) حتی یک مورد هم اقدام به واردات خودرو نکرده است.

کمیته امداد گمرک واردات واردات خودرو گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر