کد خبر: 283739 A

وزیر راه و شهرسازی با تشریح اهداف حضور خود در نمایشگاه بین المللی هوایی پاریس، یکی از مهمترین اهداف حضور ایران در این نمایشگاه را مذاکره با شرکت های سازنده برای فروش هواپیما به ایران و دعوت سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در توسعه فرودگاه های کشور دانست.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی با بیان آنکه از سوی مسئولان وزارت حمل و نقل فرانسه برای بازدید از نمایشگاه بین المللی هوایی در پاریس دعوت شده ام، افزود: این نمایشگاه از 15 تا 21 ژوئن (25 تا 31 خرداد)با حضور فعالان حوزه حمل و نقل هوایی برگزار می شود.

وی گفت: هدف ایران از شرکت در این نمایشگاه مذاکره و گفت وگو با عرضه کنندگان درجه یک ناوگان هوایی در جهان به منظور تشویق فروش هواپیما به ایران و همچنین دعوت به سرمایه گذاری در توسعه فرودگاه ها به ویژه در بخش تجهیزات ناوبری است.

آخوندی با بیان اینکه از حدود 10 سال گذشته سرمایه گذاری جدیدی در بخش تجهیزات ناوبری هوانوردی صورت نگرفته است، افزود: سیستم های ناوبری ایران در بخش هوانوردی٬ فضا و فرودگاه هایی نیاز به نوسازی جدی دارند به طوری که برای رسیدن به وضعیت روز جهان نیاز به میلیون ها دلار سرمایه گذاری جدید در این بخش است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان آنکه تحولات بسیار زیادی در حوزه فناوری و تکنولوژی تجهیزات ناوبری هوانوردی در سطح جهان رخ داده، اما متاسفانه سرمایه گذاری جدیدی در ایران برای این بخش صورت نگرفته است، گفت: در حال حاضر شاهد فعالیت نسل جدید هواپیماها و ایجاد نسل نوی فرودگاه ها در سطح جهان هستیم که از این جهت تجهیز و توسعه سیستم های ناوبری در ایران بسیار حائز اهمیت است.

آخوندی درباره نمایشگاه بین المللی هوایی در پاریس نیز گفت: در این نمایشگاه بین المللی چندین بازدید و سخنرانی برای فعالان اقتصادی که از سراسر جهان در این نمایشگاه حاضر می شوند خواهم داشت، ضمن آنکه در جریان آخرین وضعیت امکانات و ظرفیت های جدید بخش هوانوردی دنیا قرار خواهیم گرفت تا فضای سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی جهان در ایران فراهم شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تحریم های ظالمانه و محدویت های بین المللی علیه ایران، گفت: قطعا پیش از مذاکرات بین المللی ایران در حوزه سیاست خارجی چنین فضایی برای دعوت و حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این نوع نماشگاه ها وجود نداشت و حضور ایران در این فضا می تواند چشم اندازی برای ایران و سایر فعالان اقتصادی جهان در شرایط پس از تحریم باشد.

ایران سرمایه گذاران فرودگاه نمایشگاه بین المللی هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر