کد خبر: 284932 A

رییس هیئت مدیره جامعه بازاریان کیش در گفت وگو با ایلنا مطرح کرد:‌

رییس هیات مدیره جامعه با اشاره به ضرورت تشکیل اتاق بازرگانی مناطق آزاد، گفت:‌ در حال تنظیم لایحه ای برای تشکیل اتاق بازرگانی مستقل مناطق آزاد هستیم.

رحمان سادات نجفی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه این موضوع از 5 سال گذشته مطرح شد،‌ اظهار داشت: متاسفانه این موضوع مهم در هیچ مقطعی پیگیری نشد اما مجددا با همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و از طریق شورای همکاری فعالین اقتصادی مناطق آزاد این موضوع مهم در حال پیگیری است .

وی با بیان اینکه در حال بررسی فرایند های انجام این موضوع و دستورالعمل ها و تنظیم لایحه آن برای ارائه به مجلس هستیم، گفت:‌ مناطق آزاد هم با تشکیل اتاق بازرگانی مستقل می توانند از فرصت‌های  لابی در مجلس و دستگاه های اجرایی و قانون گذاری می‌توانیم به نفع مناطق آزاد استفاده کنیم.     

سادات نجفی افزود: سرزمین اصلی و مناطق آزاد به لحاظ ساختاری دارای تفاوت‌هایی هستند  و پتانسیل‌هایی در مناطق آزاد وجود دارد که در سرزمین اصلی این مزیت‌ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: از سویی دیگر مزیت هایی هم در سرزمین اصلی وجود دارد که اتاق های بازرگانی از آن بهره مند هستند و فعالان اقتصادی مناطق آزاد از آن محرومند. معتقدم اگر یک تعامل دو سویه داشته باشیم هم اتاق بازرگانی می تواند از مزایای مناطق آزاد استفاده کند و هم ما می توانیم از امتیازات اتاق بهره مند شویم.    

مناطق آزاد اتاق بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر