کد خبر: 284980 A

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در گفت وگو با ایلنا:

رییس سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه هیچ اطلاعی از روند اخذ پروانه ساخت هتل 57 طبقه ای تحت عنوان پاسارگاد در خیابان فرشته ندارد،‌ گفت: مجوز و پروانه ساخت این هتل توسط کمیسیون ماده 5 و اعضای شورای شهر و شهرداری داده شده است.

سعید غفرانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی از نحوه صدور مجوز و پروانه به مالک این پروژه خبر ندارد،‌ افزود: ‌پس از شروع به ساخت بحث های فنی پروژه از طریق کارشناسان سازمان رصد می شود اما سایر نظارت ها مانند نظارت بر پروسه صدور مجوز و پروانه ساخت در حوزه اختیارات سازمان نیست.   

وی ادامه داد: در مراحل بعدی تمام مدارک و مسائل فنی این پروژه توسط سازمان نظام مهندسی بررسی می شود.

غفرانی با اشاره به تعداد گودهای پرخطر در استان تهران گفت: پروژه های گودبرداری پرخطر در تهران که معمولا عمق بیش از 9 متر دارند،‌ کمتر از 1000 گود است.

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در پاسخ به این سوال که از این تعداد گود پرخطر،‌ چند پروژه گودبرداری ایمنی سازی شده است،‌ تصریح کرد:‌ تمام این تعداد گود پرخطر ایمنی سازی شده است اما ممکن است زمان سازه نگهبان سپری می شود و خطرآفرین باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید گودبرداری های بالای 9 متر عمق توسط افراد ذی صلاح انجام شود،  گفت:‌این پروژه ها محاسبات دقیقی دارند و کاملا تخصصی هستند اما باید تمام مراحل گودبرداری پروژه های پرخطر کنترل و زمان بندی استاندارد ان رعایت شود.  ‌   ‌‌

غفرانی با اشاره به رقم دقیق کلاهبرداری جاعلان اسناد و مدارک سازمان نظام مهندسی در حوزه گاز،‌ گفت: جاعلان پروژه های گازی پول هایی را از مردم بابت خدمات غیرقانونی ای که ارائه داده اند،‌ دریافت کرده اند البته هنوز به جمع بندی برای تعیین رقم دقیق میزان کلاهبرداری نرسیده ایم اما قطعا بالای یک میلیارد تومان است.

وی افزود: پرونده های این کلاهبرداری در حال رصد و بررسی است و تا دو ماه دیگر جزییات اعداد و ارقام کلاهبرداری های اخیر اعلام می شود.    

سازمان نظام مهندسی هتل فرشته گود پرخطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر