کد خبر: 285001 A

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وظایف اجرایی شرکت ملی فولاد ایران که در آن بر تهیه بسته های سرمایه گذاری این بخش تاکید شده، بطور رسمی ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان به منظور تحقق ماموریت راهبری توسعه، توانمندسازی، رقابت پذیری بخش معدن و صنایع معدنی با حفظ سیاستگذاری و نظارت عالیه وظایف اجرایی قابل واگذاری به شرکت ملی فولاد ایران را تعیین و ابلاغ کرد.

برپایه این گزارش، تعیین بسته های سرمایه گذاری و طرح های توسعه، اجرای طرح های زنجیره فولاد از گندله تا صنایع پایین دستی و مواد واسطه ای و بهره برداری از واحدهای افتتاح شده از جمله وظایف جدید ابلاغی به شرکت ملی فولاد ایران به شمار می روند.

رییس هیات عامل ایمیدرو در ابلاغیه خود از شرکت ملی فولاد ایران خواسته تا ماموریت و راهبردهای این شرکت را در ارتباط با موارد ابلاغی یادشده، تعیین کند.

بنابراین گزارش، محمد خان داداش پور مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران نیز در پی ابلاغیه مزبور طی نامه ای از تلاش های صورت گرفته در دوسال اخیر برای لغو مصوبه انحلال و خروج شرکت ملی فولاد از لیست واگذاری تقدیر کرد.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران تاکید کرد: کوشش و مشارکت بیشتر کارکنان در انجام وظایف سازمانی در مقطع فعلی، ویرایش نهایی راهبرد تدوین شده و ایجاد زیر ساخت های لازم برای پاسخگویی به مسئولان از اهم وظایف ذاتی و ملی همکاران این شرکت محسوب می شود.

اجرای هفت طرح فولاد استانی که از سال 1385 آغاز شده بود و به دلیل مشکلات مالی متوقف مانده بود، از شهریور ماه سال 1392 با فعالیت دولت یازدهم فعال شد و اکنون این طرحها زیر نظر شرکت ملی فولاد ایران روند تکمیلی خود را طی می کنند.

هفت طرح فولاد استانی که دارای ظرفیت 800 هزار تا یک میلیون تن هستند شامل سپیددشت (چهارمحال و بختیاری)، میانه (آذربایجان شرقی)، نی ریز(فارس)، شادگان (خوزستان)، قائنات (خراسان جنوبی)، سبزوار (خراسان رضوی) و بافت (کرمان)است.

ایران خراسان جنوبی سرمایه گذاری فولاد وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر