کد خبر: 285589 A

در معاملات امروز دوشنبه اول تیر ماه در بازار برق بورس انرژی 349 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 433 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که این میزان نسبت به روز معاملاتی گذشته 54 درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش ایلنا، میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز با اندکی افزایش، رشد 0.2 درصدی را به ثبت رساند.

البته میانگین وزنی قیمت بیش از یک هفته است که نوسانات اندک در محدوده 525,000 تا 530,000 ریال در این شاخص دارد و این موضوع بیشتر به دلیل اتمام اعتبار بیشتر شرکت های توزیع و کاهش فعالان بالقوه و بالفعل برای معامله می باشد و بازار عمق چندانی ندارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی تنها در سررسیدهای دو هفته ابتدایی تیر ماه معاملات به انجام رسید و در سررسیدهای پس از آن با وجود تقاضا از سوی شرکت های توزیع نیروی برق، نیروگاهها تمایلی به عرضه و کاهش قیمت نداشته و معامله ای صورت نپذیرفت.

به نظر می رسد انتظار افزایش قیمت ها از سوی نیروگاهها پس از واریز اعتبار جدید و ورود نقدینگی به بازار، دلیل اصلی مقاومت آنها در عرضه برق در سررسید های دورتر می باشد.

انرژی برق رشد نقدینگی ارزش معاملات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر