کد خبر: 290448 A

ضمن تسلیت درگذشت مرحوم شهرام محمدی مطرح شد

ایلنا: به دنبال حادثه ناگوار درگذشت مرحوم شهرام محمدی در پتروشیمی خصوصی مارون، وزیر نفت در پیامی ضمن تاکید بر رعایت کامل استانداردهای اچ اس یی(بهداشت، ایمنی و محیط زیست) در صنعت نفت، این ضایعه را به خانواده آن مرحوم و مدیران و مسوولان نفت تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

مدیران و همکاران گرامی

باردیگر حادثه آتش سوزی در صنعت نفت قربانی گرفت. ضمن گرامیداشت نقش جهادگونه کارکنان فداکار این صنعت، به خانواده مرحوم شهرام محمدی در پتروشیمی مارون صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند قادر متعال برای این عزیز آرامش و غفران مسئلت می کنم.

از این فرصت استفاده می نمایم و به کلیه مدیران و مسوولان واحدهای تولید نفت، گاز و مجتمعهای پالایشی و پتروشیمی و خطوط لوله و شبکه های انتقال و توزیع کشور تذکر می دهم که برای جلوگیری از ایجاد حادثه و حفاظت از ایمنی کارکنان و تاسیسات و تجهیزات این صنعت نباید از سرمایه گذاری در استقرار سامانه های ایمنی، بهداشت و محیط زیست به هیچ وجه  فروگذاری شود و این امر باید به فرهنگ عمومی تبدیل گردد.

واگذاری مجتمع ها به بخش خصوصی نباید باعث خروج از نظارت و استانداردهای ایمنی صنعت نفت گردد تا شاهد اینگونه حوادث دردناک باشیم. به خصوص که از دست رفتن جان انسانها و کارکنان که سرمایه های ارزشمند صنعت می باشند، جبران ناپذیر بوده و هرگونه کوتاهی در این امر غیرقابل جبران می باشد.

مسوولان ذیربط موظفند به دقت و با سرعت به امر ایمنی در کلیه مجتمع ها اعم از دولتی و خصوصی در صنعت نفت رسیدگی کرده و باموارد تخلف با قاطعیت برخورد نمایند.

بیژن زنگنه

١٣٩٤/٤/٢٢

پتروشیمی خانواده صنعت نفت محیط زیست نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر