کد خبر: 290550 A

کارشناسان امور نفتی افزایش تولید 200 هزار بشکه ای را برای ایران در آینده نزدیک پیش بینی کرده اند.

کارشناسان امور نفتی افزایش تولید 200 هزار بشکه ای را برای ایران در آینده نزدیک پیش بینی کرده اند.

درحالیکه تا ساعات آینده خبر توافق هسته ای از سوی وزرای خارجه حاضر در هتل کوبورگ اعلام رسمی خواهد شد علاوه بر بازار های داخلی بازارهای بین المللی هم تحت تاثیر این توافق نامه قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از العربیه در حالیکه به سبب رفع تحریم ها بر علیه ایران قیمت نفت در حال کاهش است کارشناسان بازار نفت پیش بینی حضور قدرتمند ایران را در چند روز آینده را دارند.

سعید سلمان کارشناس کویتی بازار نفت در گفتگو با شبکه العربیه با بیان این مطلب افزود:ما باید در روزهای آینده نیز شاهد کاهش بیشتر قیمت ها باشیم زیرا همانطور که انتظار می رفت و قبل از آن هم زنگنه وزیر نفت ایران بر آن تاکید کرده بود با رفع تحریم ها ایران حضور قدرتمندانه ای در بازار خواهد داشت.

وی در ادامه گفت:علاوه بر پایین آمدن سطح کیفیت چاه های نفتی ایران و تجهیزات استخراج که به سبب تحریم های اعمال شده بوده است نبود خریدار و تحریم نفتکش های ایرانی از دیگر عوامل کاهش فروش نفت ایران بوده اند.حال اگر این تحریم ها رفع شود و هر شرکتی بتواند با خیال راحت از ایران نفت خریداری کند ایران این توانایی را دارد که تا دو ماه آینده سطح تولید خود را 200 هزار بشکه افزایش دهد.

این کارشناس نفتی با بیان اینکه کشورهای نفتی چاره ای جز قبول ورود این حجم از نفت را در بازار نخواهند داشت پیش بینی کرد کاهش قیمت نفت ادامه داشته باشد.

ایران نفت هسته ای وزرای خارجه کاهش فروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر