کد خبر: 290575 A

لاریجانی :

ایلنا: رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد که آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار غیرقانونی است.

به گزارش ایلنا ، متن نامه علی لاریجانی به حجت الاسلام روحانی به شرح زیر در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است: حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ؛

بازگشت به رونوشت تصویب‌نامه هیات وزیران به شماره ۱۵۴۰۱/ت۵۰۰۹۳ه مورخ ۱۳/ ۲/ ۱۳۹۴، موضوع «آئین‌نامه اجرایی ماده (۱۶) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار»، متعاقب بررسی‌ها و اعلام نظر مقدماتی «هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی وهشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (۱۰) آیین‌نامه اجرایی آن، مراتب متضمن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به اینجانب ابلاغ می‌گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

« بر اساس ماده (۱۶) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌و‌کار - مصوب ۱۳۹۰- لازم است آئین‌نامه اجرایی این ماده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت «با همکاری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور و نمایندگان شورای عالی استان‌ها و شورای اصناف کشور» تهیه شده و به تصویب هیأت وزیران برسد. از آنجا که در صدر این مصوبه صرفاً به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح شده و به اخذ همکاری نهادهای مذکور اشاره‌ای نشده است، این مصوبه از حیث مصرح نبودن به دریافت نظر از نهادهای مذکور، مغایر قانون می‌باشد.»

رئیس مجلس شورای اسلامی- علی لاریجانی

آیین نامه رئیس جمهور قانون کسب و کار اصلاحات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر