کد خبر: 293334 A

سرپرست سازمان هواپیمایی در گفت وگو با ایلنا:

سرپرست سازمان هواپیمایی با بیان اینکه مذاکرات نهایی با شرکت های سازنده هواپیما در حال انجام است،‌ گفت: هنوز زمان دقیق ورود اولین سری از هواپیماهای جدید به ناوگان ایرلاین های کشورمان مشخص نیست اما انتظار می رود تا 4 ماه آینده هواپیماهای جدید وارد آسمان کشورمان شوند.

محمد خداکرمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه خبرهای خوشی در راه است، اظهار کرد:‌ در حال بررسی بسته های پیشنهادی ارسال شده از سوی شرکت های سازنده هواپیما هستیم و به زودی تصمیمات نهایی را اجرایی می کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه تایپ هواپیماهایی در اولویت خرید و ورود به ایرلاین ها هستند،‌ گفت: اجباری برای ایرلاین ها در خرید تایپ هواپیمایی مشخص وجود ندارد و شرکت های هواپیمایی براساس سلیقه خود اقدام به مذاکره برای خرید از شرکت های مختلف سازنده و مدل های مختلفی از هواپیماهای موجود در بازار کرده اند.

سرپرست سازمان هواپیمایی ادامه داد:‌ باید ببنیم سلیقه ایرلاین ها به سمت خرید چه تایپ هایی است اما قطعا سازمان هواپیمایی این سلایق مختلف ایرلاین ها را مدیریت می کند.

 خداکرمی با بیان اینکه تنوع سازی ناوگان ایرلاین ها در اولویت قرار دارد،‌ گفت: سازمان هواپیمایی تنوع سازی در بحث خرید را مدیریت می کند و باید از نظر تنوع بین هواپیماهای کوتاه برد و میان برد تناسب برقرار شود.

وی تاکید کرد:‌ با خرید هواپیماهای مختلف امکان تعمیر و نگهداری هواپیماها در کشور راحت تر است و همچنین هزینه نگهداری هواپیماها کاهش می یابد.   

سازمان هواپیمایی کشوری ورود هواپیماهای جدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر