کد خبر: 293473 A

مدیرعامل راه آهن:

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: حمل کالاهای اساسی بوسیله حمل و نقل ریلی در پایان سال گذشته 66 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محسن پورسیدآقایی با تشریح اولویت ها و مزیت های نسبی و آثار اقتصادی حمل و نقل ریلی در کشور در خصوص اقدامات راه آهن در این زمینه، افزود: کاهش تعرفه دسترسی حمل ریلی از 55 به 31 درصد درسال 93 به منظور ایجاد فضای رقابتی و اقتصادی با حمل و نقل جاده ای برای صاحبان کالا از اولویت های راه آهن در سال گذشته بود.

معاون وزیر راه وشهرسازی یادآور شد: ارایه تسهیلات مناسب برای جذابیت سرمایه گذاری خرید واگن برای شرکتهای حمل و نقل ریلی از جمله سیاست ها و برنامه های راه آهن در این زمینه است.

وی بر افزایش حمل کالاهای اساسی توسط شبکه حمل ونقل ریلی کشور تاکید کرد و افزود: به منظور تقویت حمل و نقل ترکیبی، شرکتهای بازرگانی دارای ترابری جاده ای نیز می توانند نسبت به سرمایه گذاری و خرید واگن اقدام کنند.

مدیرعامل راه آهن تصریح کرد: در همین راستا شرکت راه آهن تسهیلات مناسبی را در حد 30 درصد سرمایه گذاری واگن و به صورت بلاعوض از محل معافیت های حق دسترسی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

 

جمهوری اسلامی ایران حمل و نقل راه آهن سرمایه گذاری کالاهای اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر