کد خبر: 293747 A

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در گفتگو با ایلنا:

ایلنا: دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت: هم اکنون خودروسازان اروپایی و حتی آمریکایی برای سرمایه گذاری در حوزه خودرو و در کلاس های مختلف اعلام آمادگی کرده‌اند.

آرش محبی نژاد در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت : کشش بازار و مطالبات مردم تعیین می کند چه خودروهایی وارد کشور شوند و برای جایگزینی خودروهای چینی با خودروهای اروپایی نیز مشتریان نقش اساسی دارند.

وی تصریح کرد:هم اکنون خودروسازان اروپایی و حتی آمریکایی برای سرمایه گذاری در حوزه خودرو و در کلاس های مختلف اعلام آمادگی کرده اند اما ممکن است به دلیل قیمت پایین خودروهای چینی و اینکه این نوع خودروها همچنان مشتری داشته باشند همکاری با چینی ها ادامه دار باشد.

محبی نژاد ادامه داد : البته با توجه به پتانسیل های خودروسازان غربی مشارکت با آنها به نفع خودروسازان ایرانی است تا خودروهای ساخت مشترک در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند و همچنین در قوانین اقتصادی توجیه پذیر شوند.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور تصریح کرد: در میان کشورهای همسایه تنها ترکیه دارای صنعت خودروسازی است و کشورهای همسایه و هم مرز ما نیز با 500 میلیون نفر جمعیت می تواند بازار خوبی برای سرمایه گذاران باشد.

محبی نژاد خاطر نشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است که خودروسازان چینی در اوج تحریم ها ما را یاری کردند پس نباید آنها را هم نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه شرکت ها و سلیقه مردم در نهایت شکل بازار خودرو را عوض می کنند گفت :مسلما خودروها با برندهای آلمانی ، فرانسوی و ...با کیفیت و خدمات پس از فروش جای خود را در بازار باز خواهند کرد و در آینده تعیین کننده خواهند بود.

خودرو خودروسازان سرمایه گذاری قطعه سازی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر