کد خبر: 293991 A

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر 250 هزار واحد مسکن مهر در کشور آماده تحویل است، اما به دلیل وجود مشکل انشعابات این واحدها قابل واگذاری نیستند.

به گزارش ایلنا؛ احمد اصغری مهرآبادی روزگذشته در نشست بررسی مشکلات مسکن مهر ملایر افزود: مشکلاتی چون انشعابات، مسجد، کلانتری، مدرسه و جاده از عمده ترین مسایل در مسکن های مهر کشور است و تمامی این مشکلات همه مشابه یکدیگر است.

وی اظهار کرد: با این وجود، دولت تدبیر و امید با تمام توان پرونده طرح مسکن مهر را با وجود مسایل و مشکلات موجود تا پایان سال 95 خواهد بست.

وی افزود: تاکنون برای رفع این مشکلات اقدامات خوبی توسط دولت انجام شده و به تمامی واحدهای مسکن مهر 250 میلیون ریال وام تعلق گرفته و بانک ها موظف به پرداخت این میزان تسهیلات هستند.

وی یادآور شد: با پیگیریها و رایزنیهای انجام شده به دنبال برداشت سقف وام برای مسکن مهر هستیم تا بتوانیم این میزان وام را به 300 میلیون ریال افزایش دهیم.

مهرآبادی ادامه داد: هم اکنون یک هزار و 550 باب مدرسه در سراسر کشور در مساکن مهر نیاز است که از این تعداد 43 باب در حال احداث و 139 مدرسه بهره برداری شده است.

وی احداث 405 مسجد و 50 کلانتری را از دیگر نیازهای مساکن مهر عنوان و بیان کرد: این در حالیست که تاکنون 191 مسجد و 21 واحد کلانتری در مساکن مهر احداث شده است.

قایم مقام وزیر راه و شهرسازی میانگین پیشرفت فیزیکی مساکن مهر در کشور را 87 درصد عنوان کرد و گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی مسکن مهر در استان همدان 91 درصد و در شهرهای بالای 25 هزار نفر 94 درصد است.

مهرآبادی با بیان اینکه مسکن مهر استان همدان نیز تا شهریور سال آینده به اتمام می رسد، اظهار کرد: خوشبختانه در همدان و ملایر در زمینه مسکن مهر خوب کار شده، به خصوص اینکه موقعیت ویژه مسکن مهر در ملایر بسیار عالی است و چشم انداز بسیار مطلوبی را پیش رو دارد.

وی با اشاره به مشکلات متعدد مسکن مهر در ملایر افزود: برای رفع مشکل ترانشه و دیوار حایل در مسکن مهر ملایر مبلغ پنج میلیارد ریال کمک شده تا هر چه سریعتر بتوان از مشکلات و خطرات احتمالی در این شهرک جلوگیری کرد.

مهرآبادی ادامه داد: همچنین برای رفع مشکل آب و خط انتقال آب به مسکن مهر ملایر، سه میلیارد ریال اعتبار به راه و شهرسازی استان همدان واگذار شد که پس از اجرای فاز نخست آن مبلغ دو میلیارد ریال هم وزارت راه و شهرسازی کمک خواهد کرد.

وی همچنین از اختصاص مبلغ پنج میلیارد ریال یارانه برای رفع مشکلات زیر ساخت های مسکن مهر ملایر برای واگذاری این واحدها به متقاضیان در این شهرستان خبر داد.

مهرآبادی بیان کرد: یک هزار تن قیر یارانه ای نیز برای حل مشکل مسیر و محوطه سازی مسکن مهر ملایر تعلق می گیرد که پس از عقد قرارداد با پیمانکار این میزان قیر یارانه ای واگذار خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی عصر پنجشنبه از مساکن مهر شهرستان ملایر بازدید و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات و روند پیشرفت فیزیکی این واحدها قرار گرفت.

مسکن مسکن مهر معاون وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا