کد خبر: 294003 A

نعمت زاده:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با ایجاد برندسازی داخلی در صنعت خودروی کشور می‌بایست اهداف صادراتی مدنظر بوده و از این پس نباید برند داخلی فقط برای بازار ایران منظور شود.

به گزارش ایلنا، محمدرضا نعمت زاده در سی و دومین نشست شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت: بازار ما یک بازار جهانی است و ما هم بخشی از آن بازار هستیم. اگر یک سرمایه‌گذار خارجی تولید خودرو را در ایران انجام دهد می‌تواند تا صددرصد سهام آن شرکت را دارا باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اینکه می‌بایست به دنبال تکنولوژی روز باشیم افزود: تفکر CKD کاری را از ذهنمان حذف کنیم.

نعمت‌زاده گفت: رعایت استانداردهای خارجی، توجه به کاهش آلایندگی، مصرف سوخت کمتر و توجه به مراکز صادرات و تولید در کلاس جهانی، توسعه محصول و اعطای حق انتخاب به مشتری در زمینه مشخصات فنی و آپشن به مورد نظر مشتری از اصلی ترین اولویت ها است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برای دستیابی به اهدافی که داریم بایستی خلاقیت داشته و به طراحی اهمیت دهیم و در یک جمله صنعت خودرو را رقابت‌پذیر کنیم. ایجاد واحد تست یک ضرورت است و باید به سرعت ساخت واحد آزمون خودرو را در دستور کار قرار دهیم.

نعمت‌زاده در ادامه یادآور شد: من اطمینان دارم خودروسازی ما توان لازم را برای ایجاد واحد آزمون را داشته و نباید منتظر حرکت دیگران باشیم. چرا که صنعت خودروی ایران صنعتی پیشرو است و باید از تکنولوژی روز استفاده کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: خودروسازی بدون طراحی و توسعه معنا ندارد و همه خودروسازان و مدیران مربوطه در این میان مسئول هستند.

ایران خودرو سرمایه صنعت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا