کد خبر: 294015 A

میرحسن موسوی خبر داد:

معاون راه آهن با بیان اینکه انفجار در خاک ترکیه رخ داده است، گفت: این سانحه تلفات جانی نداشت و در این انفجار فقط یک عدد واگن از ریل خارج شده است و از طریق وزارت امور خارجه پیگیر اخبار وضعیت این قطار هستیم.

به گزارش ایلنا، مدیرکل راه آهن آذربایجان (تبریز) با بیان اینکه هیچ گونه آسیبی به مسافران این قطار آنکارا به تهران نرسیده است٬ گفت: همه مسافران در سلامت کامل هستند و فقط واگن توشه این قطار آسیب دیده است.

میرحسن موسوی رباره جزئیات حادثه قطار مسافری آنکارا به تهران به شماره ۱۱۵۱۲ ترانس آسیا٬ گفت: طبق اخباری که از راه آهن ترکیه دریافت کردیم به مسافران این قطار هیچ گونه آسیبی نرسیده است و همه آن‌ها در سلامت کامل هستند.

مدیرکل راه آهن آذربایجان (تبریز) با اشاره به اینکه این حادثه در بین دو ایستگاه سوورن – گنچ از توابع استان بینگل در شرق رخ داده است٬ افزود: واگن توشه این قطار که در آن ابزار و لوازم قرار می‌گیرد٬ آسیب دید که پس از وقوع حادثه این واگن جدا شده و قطار به حرکت خود ادامه داده است.

وی با بیان اینکه این قطار ۱۷۰ مسافر دارد٬ یادآور شد: راه آهن ترکیه به دلیل امنیتی بودن موضوع چیزی درباره انفجار به ما مخابره نکرد ولی رسانه‌های ترک دلیل حادثه را خرابکاری گروه پ ک ک عنوان کرده‌اند.

موسوی با بیان اینکه اکثر مسافران این قطار ایرانی هستند٬ یادآور شد: هیچ مشکلی برای مسافران ایجاد نشده و این قطار فقط با ۴ الی ۵ ساعت تأخیر به مقصد می‌رسد.

به گفته این مقام مسئول در راه‌آهن چنانچه مسافران بخواهند خسارت ناشی از تأخیر قطار را دریافت کنند راه‌آهن ترکیه باید پاسخگوی آن‌ها باشد و موضوع را مدیریت کند.

پایگاه اینترنتی خبرگزاری دولتی ترکیه ( آناتولی ) نوشت: قطار مسافری آنکارا به تهران به شماره ۱۱۵۱۲ ترانس آسیا به دلیل انفجار مین توسط گروه پ ک ک در بین دو ایستگاه سوورن – گنچ از توابع استان بینگل در شرق این کشور خسارت دید.

یاووز سلیم کوشگر استاندار بینگل نیز گفت: این قطار ساعاتی پس از انفجار به مسیر خود ادامه داد و عملیات تجسس و شناسایی نیروهای امنیتی به طور گسترده‌ای در منطقه ادامه دارد.

انفجار قطار مسافری انکارا- تهران
نرم افزار موبایل ایلنا