کد خبر: 294368 A

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: حاج محمدرضا گفت: کمتر از 50 درصد بنزین سهمیه ای در کارتهای سوخت باقی مانده است/30 تا 35 درصد جایگاه ها به لحاظ امکانات ممتاز هستند.

بیژن حاج محمدرضا رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه کمتر از 50 درصد بنزین سهمیه ای در کارت های سوخت باقی مانده است، گفت: بیش از 50 درصد بنزین موجود در کارت های سوخت باقی مانده که امیدواریم تا پایان شهریور به اتمام برسد.

وی در خصوص استاندارد نیاز جایگاه ها به نوسازی و تعمیر اظهار داشت: در حال حاضر تمامی جایگاه های فعال در کشور استاندارد هستند در غیر این صورت اجازه تحویل سوخت نمی دهند و از مدار خارج خواهند شد، زیرا بحث جان و مال مردم در میان است و به لحاظ امکانات نیز دارای درجات ممتاز، 1، 2و 3 هستند.  

حاج محمدرضا تصریح کرد: در حال حاضر جایگاه های درجه یک و ممتاز از  96 تا 100 امکانات فنی برخوردارند و جایگاه هایی که در درجه دوم و سوم قرار دارند بیشتر در جاده ها مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه از 3250 جایگاه موجود در کشور 30 تا 35 درصد جایگاه ها درجه ممتاز و حدود 40 درصد درجه یک و مابقی درجه دو و سه و بی درجه هستند، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم جایگاه درجه یک را به لحاظ امکانات به سطح ممتاز برسانیم باید 500 تا 600 میلیون تومان هزینه کنیم و جایگاه درجه دو و سه نیز به 500 تا 700 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد تا ممتاز شود.  

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت ادامه داد: با توجه به مشکلات درآمدی و اینکه اکثر جایگاه های درجه دو و سه در مکان های نامناسبی به لحاظ درآمدی برخوردارند لذا امکان ارتقای جایگاه ها چندان میسر نیست مگر اینکه نسبت به تبدیل کارمزد به حق العمل اقدام کنیم.

استاندارد بنزین جاده مشکلات جایگاه
نرم افزار موبایل ایلنا