کد خبر: 298303 A

قائم مقام وزیر نیرو خبر داد:

ایلنا: قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: وجود 780 هزار انشعاب غیرمجاز آب و برق باعث شده 3.5 درصد مصرف غیرمجاز در کشور داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، "ستار محمودی" امروز (سه‌شنبه) در پانزدهمین گردهمایی امور زنان و خانواده صنعت آب و برق در ساختمان ستادی وزارت نیرو، با بیان اینکه هرجا جمعیتی مستقر شود یکی از مطالبات آنان، ‌آب و برق است، اظهار داشت: بایستی ساختارها به گونه‌ای تعریف شود تا به آسانی بتوان نیاز آب و برق مردم را تامین کرد تا آنان به سمت آب و برق غیرمجاز نروند.

قائم‌مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه این وزارتخانه در بین سایر وزارتخانه‌ها از لحاظ بینش و منش یک وزارتخانه متین معنوی است افزود: نگاه‌ها به وزارت نیرو نگاه مثبت است؛ زیرا دو نیاز اصلی جامعه یعنی آب و برق مردم را تامین می‌کند.

وی ادامه داد: در وزارت نیرو زنانی مشغول به خدمت هستند که علاوه بر رسالت زناشویی و خدمت در یک نظام مقدس، رسالت پرورش و تربیت نسل آینده‌ای را به عهده دارند که بایستی فردا جای بزرگان متعهد و متخصصی را که در این وزارتخانه مشغول به خدمت هستند بگیرند.

محمودی با اشاره به نقش مهم بانوان در عرصه خانواده و جامعه گفت: بانوان جزو طلایه‌داران صبر و شکیبایی هستند که برای پیشرفت کار و تحویل افراد نیکو سرشت و سلامت به جامعه تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه کار در وزارت نیرو تابستان و پائیز با فصول دیگر فرقی ندارد و هیچ خدمتی کم یا قطع نمی‌شود، عنوان کرد: کار در این وزارتخانه لحظه‌ای است و تابستان و زمستان اوج آزمون صنعت آب و برق است.

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه وزارت نیرو پیام‌آور نور و روشنایی و سلامتی و بهداشت است گفت: کشور با مشکلات عدیده‌ای روبروست، منابع سطحی و زیرزمینی آب رو به تحلیل است و در عرصه کشور حدود 609 دشت وجود دارد که منابع آب 50 دشت به‌شدت آسیب دیده و در برخی دشت‌ها نیز با وجود تغذیه مصنوعی و بارش‌ها، احیای دوباره کار بسیار سختی است.

وی با اشاره به خدمات وزارت نیرو به مردم و جایگاه این وزارتخانه به دلیل ارتباط نزدیک آن با مردم، ادامه داد: وقتی مردم از ما راضی باشند یعنی اینکه نگاه مردم به حاکمیت بهتر شده و برخی خدمات مانند مطالعات منابع آب و کیفیت منابع آب و برق و سامانه ها که جزو خدمات حاکمیتی هستند، باید از توجه ویژه ای برخوردار شوند.

ستار محمودی با بیان اینکه در برنامه ششم بحث آب به عنوان بحث خاص و ویژه‌ای مطرح خواهد بود که از سایر حوزه‌ها گسترده‌تر است، گفت: در عرصه برق نیز وزارت نیرو به عنوان هاب منطقه خود را تقویت و تثبیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نقش زنان در چرخه طراحی، ایده‌پردازی، ساخت تجهیزات فنی در اشل‌های بسیار بزرگ و همچنین ایستگاه‌های پمپاژ، خطوط انتقال و تله‌متریک و... ستودنی است، افزود: در مدیریت مصرف نیز زنان می‌توانند با استفاده از نفوذ کلام و شیوه‌های آموزشی متفاوت تاثیر بسیار زیادی را در جامعه داشته باشند.

برق خانواده زمستان سلامت وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا