کد خبر: 300110 A

مدیرعامل مرکز مالی ایران در گفتگو با ایلنا تاکید کرد:

ایلنا: کلیه شرکت های حقوقی که خواستار حضور در بازار سرمایه هستند نیازمند آموزش برای دوران پس از تحریم ها هستند

علی نقوی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص مرکز مالی ایران، گفت: این مرکز از ترکیب سهامداران کلیه بورس های کشور ( بورس اوارق بهادار، بورس کالا، بورس انرژی و فرابورس) تشکیل شده تا پاسخی به کلیه فعالان بازار و ناشران در بخش اوراق بهادار باشد.

وی با تاکید بر اینکه کلیه شرکت های حقوقی که خواستار حضور در بازار سرمایه هستند نیازمند آموزش برای دوران پس از تحریم ها هستند گفت : نیاز آن حس می شود تا کلیه سرمایه گذاران خارجی اطلاعات مستدل و کاملی از پروژه های بازار سرمایه کشور داشته باشند و بدانند که از چه طریقی وارد بازار ایران شوند که بدین منظور کلیه کارگزاران و نهادهای مالی داخلی و ناشران ضروری است با بایدها و نبایدهای دوران پس از تحریم آشنا شوند.

مدیر عامل مرکز مالی ایران افزود: همچنین کمک به آماده سازی شرکت ها و بستن قرارداد با شرکت های خارجی و استفاده مناسب از ابزارهای مالی در این دوران حائز اهمیت است.

نقوی در پاسخ به این پرسش که رتبه بازار سرمایه ایران را چطور ارزیابی می کنید ؟ گفت: بازار سرمایه ایران دارای جایگاه خوبی در بازارهای جهانی است و طی ده سال گذشته تلاش های زیادی برای رونق آن صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارزش 100 میلیارد دلاری بازار سرمایه کشور افزود: بازار سرمایه ایران در خاورمیانه پس از ترکیه دارای رتبه قابل قبولی است و پس از تحریم ها نیز می تواند نقش آفرینی بهتری داشته باشد.

ایران ترکیه سرمایه تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا