کد خبر: 300795 A

نماینده مردم یزد در گفت‌وگو با ایلنا:

محمد صالح جوکار قرارگاه های سازندگی را رقیب بخش خصوصی ندانست و فعالیت های این واحد های عملیاتی را در راستای منافع ملی کشور دانست.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت های این واحد های صنعتی و اقتصادی، تصریح کرد: قرارگاه‌های سازندگی دارای امکانات و ماشین آلات عمرانی و زیر ساختی قوی هستند و به همین جهت بنا بر وظیفه خود جهت کمک به کشور و پویایی اقتصاد ملی همواره در خدمت منافع ملی کشور بوده اند.

وی افزود: نقش قرارگاه در پروژه های عمرانی و فقر زدایی غیر قابل انکار است و همواره در طول این سالها نقش محوری داشته است و باید این امکانات را تقویت کرد.

جوکار در خصوص برخی صحبت‌ها در خصوص مخالفت با حضور این قرار گاهها در پروژه های عمرانی، گفت: بیشتر این مخالفت ها ناشی از لابی گری چند گروه پیمانکاری است که میخواهد به بهانه‌های مختلف قرارگاه را از پروژهها کنار گذارند و متاسفانه به این مخالفت‌ها رنگ و بوی سیاسی هم میدهند که همه این مخالفت‌ها چیزی بیش از حباب نیست.

نماینده مردم یزد و صدوق افزود: اینکه برخی سعی دارند قرارگاه های سازندگی را در مقابل بخش خصوصی قرار دهند امر غلطی است زیرا هدف این نیست، در واقع امکانات و ظرفیت های قرارگاه به نحوی است که قابل مقایسه با سایر پیمانکاران نیست و معمولا پروژه‌هایی که پیمانکاران نمی‌توانند انجام بدهند قرارگاه ورود میکند و آنها را به ثمر میرساند.

وی تاکید کرد: با افزایش حمایت‌ها از قرارگاه های سازندگی میتوانیم پروژههای بزرگ را که پیمانکاران خارجی لازم است آنها را انجام بدهند با استفاده از ظرفیت بومی و با استفاده از مهندسین داخلی خودمان انجام دهیم و بدین صورت از خروج ارز خودداری کنیم.

ارز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مجلس شورای اسلامی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا