کد خبر: 301133 A

مراسم تقدیر از میرمحمد صادقی برگزار شد؛

مراسم تقدیر از یک عمر فعالیت اقتصادی علا میرمحمد صادقی شب گذشته در اتاق صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این مراسم شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی از هر دو طیف اصلاح‌طلب و اصول‌گرا حضور داشتند و شاید جالب‌ترین تصویر در این مراسم کنار هم نشستن افرادی همچون قدرت‌الله علیخانی در کنار جعفر شجاعی و یا علی‌نقی خاموشی و یحیی آل‌اسحاق از احزاب موتلفه در کنار مهدی جهانگیری و محسن بهرامی ارض‌اقدس بود. از دیگر حواشی این مراسم ذکر خاطرات حاج علا میرمحمد صادقی از دوران مبارزه با رژیم پهلوی و همکاری با آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و یدالله سحابی بود.

حاج علا میرمحمد صادقی با اشاره به فرمان امام خمینی و کمیته اعتصاب و تعیین آیت‌الله هاشمی و یدالله سحابی برای سامان دادن اعتصابات گفت: طبق تقسیم‌بندی آن زمان که با تایید امام از پاریس همراه بود مرحوم مهندس بازرگان مسئول اعتصابات شرکت نفت شد  و مرحوم سحابی  مسئول اعتصابات بازار که در این امر شهید باهنر  و آیت‌الله هاشمی  و بنده به همراه سایر دوستان به این عزیزان کمک می‌‌کردیم اما شاید طلایی‌ترین جمله‌ای که این فعال پیر اقتصادی بعد از سخنرانی مدعوین گفت از تعریف و سخنان محبت‌آمیز دوستان به خدا پناه می‌برم که حتی لحظه‌ای اسیر غرور و کبر نشوم و بتوانم تا جایی که خداوند به من عمر می‌دهد نوکر مردم باشم.

بعد از این صحبت‌ها بود که حضار به احترام وی ایستاده به تشویق پرداختند و سپس لوحی که در آن  فرمان امام به حاج علا میرمحمد صادقی در رابطه با احیای اتاق بازرگانی منقوش بود از طرف دوستان و همکاران و میهمانان به وی اهدا شد.

برخی افرادی که در این مراسم حضور داشتند عبارتند از:پدرام سلطانی،اسدالله عسگراولادی، مجتبی خسروتاج و محمد لاهوتی و دیگر فعالین مطرح اقتصادی  و اتاق‌های بازرگانی از سراسر کشور.

اصلاح طلبان امام خمینی ایران صنعت معدن و تجارت کشاورزی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی یدالله سحابی
نرم افزار موبایل ایلنا