کد خبر: 301151 A

رئیس اتاق بازرگانی ایران:

دقایقی پیش سومین نشست اتاق صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی ایران در دور هشتم تشکیل شد.در ابتدای مراسم بعد از قرائت آیاتی از قران کریم محسن جلال پور رئیس اتاق ایران به سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  جلال پور در ابتدا با تبریک هفته دولت و دولتمردان به شرایط  دولت کنونی اشاره کرد و گفت: این دولت اقتصادی از هم گسیخته را تحویل گرفته است و تلاش دارد آن را به مسیر اصلی بازگرداند.

وی گفت: رکود اقتصادی،‌تورم بالا و عدم ثبات در فعالیت‌های اقتصادی یکی از مواردی بود که این دولت  با ان دست به گریبان بود اما خوشبختانه آنان پس از 2 سال توانسته‌اند به خوبی این شاخص‌ها را مدیریت کنند.

وی با اشاره به قانون جدید مالیات گفت: این قانون از بسیاری از جهات دارای اشکال و ایراد است و ما به همراه اتاق  تعاون و اتاق اصناف در حال تدوین بیانیه‌ای خطاب به دولت هستیم که این بیانیه کامل شده و به زودی آن را اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص خصوصی‌سازی، گفت: یکی از پیشنهاداتی که بخش خصوصی برای خارج شدن دولت از رکود و پایان و تکمیل پروژه‌های اقتصادی دارد این است که این پروژه‌ها تحویل بخش خصوصی شود. این بخش توانایی تکمیل 30 درصد از پروژه های نیمه تمام که ارزش ریالی معادل 120 هزار میلیارد است را در خود دارد و امیدواریم با کمک دولت محترم این امر تحقق یابد.

رئیس اتاق ایران با اشاره به حضور هیات‌های تجاری خارجی جهت سرمایه‌گذاری در ایران گفت: این اتفاق خوبی است و ما نیز از آن استقبال می‌کنیم اما لازمه حضور سرمایه‌گذار خارجی تامین بسترهای لازم و از آن مهمتر امنیت اقتصادی است که دولت باید این را در اولویت کاری خود قرار دهد.

ایران صنعت معدن مالیات قران کریم اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا