کد خبر: 303229 A

مدیرکل دفترمشارکت ها وجذب سرمایه گذاری وزارت راه:

مدیرکل دفتر مشارکت ها و جذب سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی از تصویب تاسیس صندوق توسعه حمل و نقل در شورای تامین مالی وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، مقداد رحیمیان گفت: پیشنهاد تاسیس صندوق توسعه حمل و نقل و تضمین خرید خدمت روز گذشته در شورای تامین مالی این وزارتخانه برای طرح در برنامه ششم توسعه به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: پیشنهاد تاسیس این صندوق با ارایه ضرورت ها و توجیه پذیری آن با هدف اعطای استقلال مالی نسبی وزارت راه و شهرسازی برای جذب سرمایه بخش خصوصی در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گرفته است.

براساس این اعطای تسهیلات ریالی و ارزی متناسب با طرح های حمل و نقل به سرمایه گذاران و همچنین تقبل پرداخت یارانه سود تسهیلاتی به سرمایه گذاران طرح های حمل و نقلی، به عنوان فعالیت های صندوق توسعه حمل و نقل مطرح شده است.

براساس این طرح این صندوق از سه رکن مجمع عمومی، هیات عامل و هیات نظارت تشکیل شده و اعضای مجمع عمومی صندوق متشکل از وزیر راه و شهرسازی، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هستند که ریاست مجمع نیز با وزیر راه و شهرسازی خواهد بود.

استقلال حمل و نقل سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا