کد خبر: 304195 A

گفته می شود، افزایش تولید و افزایش حجم سرمایه گذاری از آپارتمان های کوچک شروع شده است تا 40 ماه آینده شاهد افزایش عرضه آپارتمان های کوچک خواهیم بود. حال اینکه با کاهش قدرت خرید مردم تقاضا برای خانه های کوچک افزایش می یابد بنابراین پیش بینی می شود، واحدهای مسکونی نوساز کوچک رشد قیمت داشته باشند.البته عالی ترین مقام متولی بازار مسکن این اطمینان را به مردم داده است؛ افزایش قیمت در بازار مسکن از میانگین تورم بالاتر نمی رود.

براساس گفته رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران تعداد معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی بدون افزایش قیمت بالا رفته است. این در حالی است که براسا سیستم عرضه و تقاضا افزایش تقاضا باعث گرانی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ حسام الدین عقبایی اعلام کرده است که در نیمه دوم سال هم در بازار مسکن قیمت ها تغییرات محسوسی نخواهد داشت اما علائم بازار نشان می دهد خیز خروج از رکود برداشته شده است و در تمام ماه های دو فصل بهار و تابستان به غیر از تیر ماه که مصاف شد با ماه مبار رمضان معاملات خرید و فروش درصدی افزایش داشت.

در حالی  که وزیر اقتصاد و دارایی معتقد است، رکود در اقتصاد با رونق در صنعت ساختمان خارج می شود و طبق گفته کارشناسان رکود در مسکن 200 صنعت وابسته به خود را به رکود مبتلا کرده است اما عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی معتقد است؛    "راکد بودن مسکن مهم نیست،‌ مهم این است که تورم 58 درصدی که از سال 85 به وجود آمد و امکان خانه دار شدن مردم به رویا تبدیل کرده بود متوقف شد."    

گفته می شود، افزایش تولید  و افزایش حجم سرمایه گذاری از آپارتمان های کوچک شروع شده است تا 40 ماه آینده شاهد افزایش عرضه آپارتمان های کوچک خواهیم بود. حال اینکه با کاهش قدرت خرید مردم تقاضا برای خانه های کوچک افزایش می یابد بنابراین پیش بینی می شود، واحدهای مسکونی نوساز کوچک رشد قیمت داشته باشند.البته عالی ترین مقام متولی بازار مسکن این اطمینان را به مردم داده است؛ افزایش قیمت در بازار مسکن از میانگین تورم بالاتر نمی رود. 

در جدول زیر قیمت خانه های نوساز تا 70 متر آمده است :

متراژ محدوده  قیمت (تومان)
66 متر میرداماد 891 میلیون
54 متر پونک 291 میلیون
70 متر  یوسف آباد  820 میلیون
63 متر کارگر جنوبی 186 میلیون
58 متر قلهک  580 میلیون
68 متر افسریه 200 میلیون
50 متر سردار جنگل ، بهارغربی 290 میلیون
70 متر  دریاچه چیتگر  187 میلیون 
55 متر   خراسان 190 میلیون
60 متر امیر آباد 438 میلیون
60 متر بریانک 165 میلیون

 

رکود بازار مسکن نرخ خانه های نقلی تخلیه حباب
نرم افزار موبایل ایلنا