کد خبر: 304765 A

مدیر عامل شرکت تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی در گفتگو با ایلنا :

ایلنا: مردم قدرت خرید ندارند و ما هم درخواستی برای افزایش قیمت نداشته‌ایم.

سید محمد موسوی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور در خصوص مشکلات صنعت فرآوری گوشت در تاریخ  6 مرداد ماه امسال اظهار داشت: این نامه به منظور تامین گوشت مناسب برای تولید فرآورده های گوشتی و جلوگیری از ایجاد انحصار واردات و تک قطبی شدن واردات گوشت و همچنین تقاضا برای تشکیل کارگروه این صنعت در نهاد ریاست جمهوری ارسال شد.

وی با بیان اینکه 50 درصد کارخانجات تولیدکننده سوسیس و کالباس از دو سال گذشته تعطیل شده اند افزود: در سال 92 هم مشکلات تامین قسمتی از گوشت مورد نیاز این صنعت با ارز مبادله ای را به آقای جهانگیری اعلام کردیم که معاون اول رییس جمهور نیز طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی و آقای کلانتری معاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مشکلات صنعت فرآورده های گوشتی را مطرح کردند.

موسوی تصریح کرد: اما نه تنها این مشکل تاکنون حل نشده بلکه مقدار گوشت گاومیشی هم که با نظارت سازمان دامپزشکی با قیمت مناسب به کشور برای تولید فرآورده های گوشتی از هند وارد می شد قطع شد و گفتند از این پس صرفا گوشت از برزیل وارد خواهد شد، این در حالی است که گوشت گاومیش هندی با فرمول اروپا تولید و بیش از 70 درصد آن به کشورهای دیگر صادر می شود.

وی خاطر نشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است که پیش از این تصمیم  قیمت گوشت برزیل هر تن 3650 یورو بود اما به دلیل اینکه واردات گوشت از هند قطع شد قیمت آن تا 4250 یورو رشد کرد و این مابه التفاوت 500 یورو در هر تن مشخص نیست به جیب چه کسی سرازیر می شود !

موسوی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ای برای افزایش بهای سوسیس و کالباس در سال جاری دارید یا خیر ؟ افزود: مردم قدرت خرید ندارند و ما هم درخواستی برای افزایش قیمت نداشته ایم.

3

21

 

 

 

افزایش قیمت گوشت معاون اول رئیس جمهور شرکت تعاونی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا