کد خبر: 304990 A

رئیس اتاق بازرگانی ایران درباره اهمیت صنایع غذایی و نوشیدنی گفت: ایران یک کشور پر جمعیت 80 میلیونی است و اولویت این چنین کشوری تامین امنیت غذایی و عدم وابستگی به کشورهای دیگر است. نوشیدنی نیز یکی از اساس صنایع غذایی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم افتتاحیه با حضور محسن جلال‌پور رئیس اتاق ایران و برخی از اعضای هیات نمایندگان در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

رئیس اتاق تهران درباره اهمیت صنایع غذایی و نوشیدنی گفت: ایران یک کشور پر جمعیت 80 میلیونی است و اولویت این چنین کشوری تامین امنیت غذایی و عدم وابستگی به کشورهای دیگر است. نوشیدنی نیز یکی از اساس صنایع غذایی است.

جلال‌پور تصریح کرد: ما در کشور ظرفیت بالایی در تولید و پخش صنایع غذایی داریم و با توجه به شرایط کشورهای همسایه می‌توانیم از بازار صادرات خوبی برخوردار باشیم.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی منطقه گفت: کشورهای شمالی ما 6 تا 9ماه از سال را در فصل سرد به سر می‌برند و کشورهای جنوبی نیز به علت شرایط آب و خاکی امکان تولید مواد غذایی خام را ندارند.  در نتیجه بهترین بازار صادرات در همسایگی ما است.

رئیس اتاق ایران با اشاره به ورود هیات‌های تجاری به کشور گفت: در دوران پساتحریم یکی از بحث‌های اصلی ما با هیات‌هایی که وارد کشور می‌شدند درباره صنایع غذایی و نوشیدنی‌ها بود و ما سعی داریم با توجه به ظرفیت کشور این صنعت را در امر صادرات تقویت کنیم.

وی در خصوص برند حلال گفت: ما قصد داریم به زودی یک برند جهانی حلال با محوریت ایران ایجاد کنیم. ما نمایندگی برند حلال را در ایران داریم و 3 ماه جلساتی را در این خصوص آغاز کردیم.

ایران تامین امنیت صنایع غذایی مواد غذایی اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا