کد خبر: 305678 A

در جریان عرضه اولیه سهام سرمایه گذاری مسکن پردیس، 25 هزار معامله گر آنلاین مشارکت داشتند و رکورد حجم معاملات روزانه فرابورس ایران در سال جاری شکسته شد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی فرابورس ایران، معاملات 25 شهریورماه 1394 فرابورس ایران با خرید و فروش 5 میلیارد و 714 میلیون ورقه بهادار به ارزش 10 هزار و 881 میلیارد ریال به پایان رسید.

امروز با عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس، بیشترین حجم معاملات روزانه به میزان 30 میلیون سهم در اختیار این شرکت بود و پس از آن معامله گران فرابورسی بیشترین معاملات خود را به داد و ستد سهام آ.س.پ و پتروشیمی مارون اختصاص دادند ضمن اینکه پتروشیمی مارون بیشترین ارزش معاملات امروز را به ارزش 220 میلیارد و 500 میلیون ریال به نام خود کرد.

با توجه به اینکه نیمی از سهام عرضه شده توسط سرمایه گذاری مسکن پردیس به معامله گران آنلاین اختصاص داده شده بود، 25 هزار معامله گر آنلاین در این عرضه مشارکت کردند.

این در حالیست که بیشترین افزایش قیمت امروز مربوط به سرمایه گذاری اقتصاد نوین و قند شیروان بود و آیفکس با افت 8 واحدی روی 680 واحد متوقف شد.

از سوی دیگر، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی مارون و زاگرس با بیشترین افت قیمت روبرو شدند و اوراق تسهیلات مسکن ضمن کاهش قیمت در بازه 666 تا 708هزار ریال دست به دست شد.

در بازار ابزارهای نوین مالی، صندوق سرمایه گذاری اعتمادآفرین پارسیان با معامله 862 هزار و 500 سهم بیشترین حجم معاملات(صندوق های قابل معامله) ETF را از آن خود کرد و اوراق اجاره ماهانه رایتل با داد و ستد 61 هزار و 940 ورقه بهادار بیشترین حجم معاملات اوراق با درآمد ثابت را داشت.

همچنین، بلوک 6.87 درصدی سهام شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد، امروز در بازار پایه فروخته شد.

ایران سرمایه گذاری سهام مسکن حجم معاملات فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا