کد خبر: 309599 A

به منظور گفت‌وگو با مقامات ارشد اقتصادی ترکیه؛

ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی اقتصادی به منظور گفت‌وگو با مقامات ارشد اقتصادی ترکیه درباره روند همکاری‌های اقتصادی و تجاری وارد آنکارا شد.

به گزارش ایلنا، موضوع بررسی و رفع موانع و مشکلات بر سر راه توسعه مناسبات اقتصادی - تجاری ایران و ترکیه و نیز دیدار ایشان با مقامات و مجموعه ای از کارفرمایان اقتصادی ترکیه در دستور کار و برنامه سفر وزیر صنعت و معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

نعمت زاده هنگام ورود در فرودگاه آنکارا در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تشریح اهداف سفر به ترکیه گفت که در این سفر با وزرای اقتصاد، گمرکات و صنایع ترکیه دیدار دارد. همچنین با بازرگانان ایرانی و ترکیه ای مرتبط با ایران نیز جلسه ای خواهد داشت.

وی ابراز امیدواری کرد در این سفر در جهت تحقق توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و ترکیه، گام هایی برداشته شود بالاخص در رابطه با فضای جدیدی که در سطح بین المللی به وجود آمده انتطار داریم بتوانیم چشم انداز خوبی برای فرایند مناسبات ایجاد شود.

نعمت زاده با اشاره به مشترکات جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و دینی و ظرفیتهای عظیم همکاری بین ایران و ترکیه گفت: می خواهیم موانعی را که بر سر راه توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری وجود دارد، اعم از حمل و نقل و تعرفه ها را در این مذکرات حل و فصل کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران افزود: افزایش مبادلات به نحوی در نظر گرفته شده است که به سود هر دو کشور باشد.

وی افزود: خوشبختانه سرمایه گذاری‌هایی که توسط شرکت‌های ترکیه‌ای در ایران آغاز شده، به ویژه سرمایه گذاری آنها در نواحی مرزی ایران و ترکیه می تواند شتاب تازه ای به مناسبات اقتصادی بدهد.

نعمت زاده با بیان اینکه علاوه بر موانع و مشکلات موجود بر سر راه تجارت دوجانبه برخی عوامل و مسائل بین المللی و بحث تحریم ها نیز بر مناسبات سایه انداخته است تا دو کشور نتوانند بطور شایسته مناسبات اقتصادی و تجاری خود را گسترش دهند، اضافه کرد: در نظر دارد در مذاکرات امروز خود با مقامات بلندپایه ترکیه در باره آینده روابط گفت و گو کند تا راههای همکاریها در فضای جدید بررسی شود.

سفر نعمت‌زاده به آنکارا
نرم افزار موبایل ایلنا