کد خبر: 309623 A

آخوندی خبرداد:

ایلنا: وزیر راه و شهرسازی از هدف گذاری برای خرید 500 فروند هواپیما تا سال 1404 خبر داد و گفت: در گام نخست تا سال 2016 تعدادی از این هواپیماها وارد کشور می شوند.

به گزارش ایلنا، عباس آخوندی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از ترمینال زیارتی سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مذاکره با شرکت‌های دست اول دنیا برای خرید هواپیما آغاز شده است.

وی افزود: به محض اجرای توافق برجام، گام نخست برای تامین این هواپیماها را برمی داریم به طوری که در مرحله اول تا سال 2016، تعدادی از این هواپیماها وارد کشور می شوند و مردم به زودی شاهد پرواز و سفر با هواپیماهای نو و ایمن خواهند بود.

آخوندی همچنین درباره آخرین وضعیت انتقال اجساد جانباختگان حادثه سرزمین منا به کشور گفت: یک هواپیمای پهن پیکر باری برای انتقال پیکر مطهر جانباختگان در نظر گرفته شده و به محض دریافت مجوز پرواز این هواپیما به جده اعزام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی کامل برای انتقال پیکر جانباختگان به کشور خبر داد و ادامه داد: پروازهای بازگشت حجاج به کشورمان با روند مناسب به مقصد 19 فرودگاه کشور در حال انجام است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ وی اظهار کرد: از 64 هزار زائر ایرانی سرزمین وحی تاکنون 11 هزار نفر به کشورمان بازگشته اند و عملیات بازگشت حجاج تا 25 مهرماه ادامه دارد.

عباس آخوندی خرید هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا