کد خبر: 311735 A

معاون آخوندی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبات قیمت عوارض آزادراه ها تا پایان سال خبر داد و گفت: کاهش دوره بازگشت سرمایه با افزایش نرخ عوارضی ممکن می شود که در این صورت مردم از تردد در آزادراه ها استقبال نمی کنند.

علی نورزاد،‌ مدیر عامل شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره علاقه‌مندی سرمایه گذاران خارجی به پروژه های زیرساختی ایران، اظهار کرد: پروژه هایی که ما به سرمایه گذاران معرفی کرده ایم؛ 11 پروژه در زمینه راه آهن و آزادراه است که این پروژه های اعلام شده جذب سرمایه گذاری بالایی دارند.

وی افزود: بازگشت سرمایه بسیار خوبی دارد و بازگشت سرمایه این پروژه های اعلام شده چیزی حدود 15 تا 25 سال است.

نورزاد درباره ضرورت کاهش دوره بازگشت سرمایه برای افزایش جذب سرمایه گذار، ادامه داد: در کشوری مانند کانادا هم دوره بازگشت سرمایه 20 سال است . بازگشت سرمایه متناسب با نرخ عوارض است و اگر دوره بازگشت سرمایه را بخواهیم کاهش دهیم باید قیمت عوارض را افزایش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تا پایان سال افزایش قیمتی در نرخ عوارض آزادراه ها نخواهیم داشت، گفت:  در صورت افزایش نرخ عوارض مردم از تردد از آزادراه ها استقبال نمی کنند. در عین حال که ایمنی تردد و صرفه جویی در  مصرف سوخت افزایش پیدا می کند اما باید تعادلی بین نرخ عوارض و این امتیازات باید باشد.

معاون وزیر راه وشهرسازی نورزاد نرخ عوارض آزادراهها
نرم افزار موبایل ایلنا