کد خبر: 311748 A

رییس دستگاه نظارت بر هفتمین دوره انتخابات سازمان های نظام مهندسی ساختمان با ارسال نامه ای به دستگاه نظارت استان ها جزییات لغو انتخابات را در استان ها اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی، انتخابات هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها در برخی حوزه ها با مشکلات الکترونیکی مواجه شد.

این انتخابات که به عنوان نخستین انتخابات در سطح کشور بصورت کاملا الکترونیکی برگزار می شد در چند حوزه از بعضی از استان ها با مشکل مواجه شد و در حوزه های دیگر بصورت پیش بینی شده جریان یافت.

برهمین اساس، منوچهر شیبانی اصل رییس دستگاه نظارت بر هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان کشور در نامه ای به دستگاه نظارت استان ها اعلام کرد: در راستای صیانت کامل از آرای اعضای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها با توجه به برخی مشکلات پیش آمده در فرآیند رای گیری الکترونیکی انتخابات در بعضی از استان ها، در صورتی که هیات اجرایی استان مشکل موجود را با نظر دستگاه نظارت استان قابل رفع ندانسته و از صحت کامل فرآیند رای گیری اطمینان لازم را حاصل نکند، مجاز است حسب نصوص مندرج در آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1375 انتخابات روز پنجشنبه 16 مهر ماه 94 را لغو کرده و در روز پنجشنبه مورخ 23 مهر ماه آن را برگزار کند.

برپایه این گزارش، در این نامه بر صیانت کامل از آرای اعضای سازمان ها و اطمینان لازم از صحت کامل فرآیند رای گیری تاکید شده است.

آیین نامه انتخابات مشکلات وزارت راه و شهرسازی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا