کد خبر: 317212 A

مهدیزاده در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس ستاد جوانان و نخبگان فناور کشورهای اسلامی گفت: نباید از جوانان کشورمان استفاده ابزاری شود و نباید بر سر راه آنها مانع گذاشته شود بلکه باید روند تسریع در پیشرفت جوانان به وجود آید تا بتوانیم شاهد پیشرفت روز افزون نخبگان و جوانان کشورمان باشیم.

کامبیز مهدیزاده رئیس ستاد جوانان و نخبگان فناور کشورهای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: اولین جلسه ستاد نخبگان فناور کشورهای اسلامی چند روز قبل در محل دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی با حضور قائم مقام دبیرخانه برگزار شد و نخبگان و جوانانی که علاقه‌مند به فعالیت در زمینه علوم و فناوری بودند در این جلسه شرکت کردند و مقرر شد تمامی جوانان و نخبگان جذب شده بر اساس تخصصشان در کارگروه‌هایی که در دبیرخانه وجود دارد سازماندهی شده و اقدام به فعالیت‌های مربوطه نمایند و امید است در سند چشم‌اندازی که تبیین کرده‌ایم با حمایت مسئولین به افق پیش بینی شده دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در جلسه مذکور به اصل توجه و استفاده کردن از جوانان اشاره شد. به گونه‌ای که باتوجه به پتانسیلی که در کشورمان وجود دارد می‌بایست از جوانان استفاده کنیم. چراکه معلوم نیست تا چه زمانی کشورمان دارای جامعه‌ای جوان باشد و باید سعی شود این فرصت استثنایی از دست نرود. کشورهای غربی و حتی اروپایی از کشورهای دیگر اقدام به جذب نیروی جوان می‌کنند در صورتی که ما در ایران دارای نیروی جوان بالقوه هستیم ولی متاسفانه از آن استفاده مطلوبی نمی‌کنیم.

مهدیزاده در پایان ابراز کرد: نباید از جوانان کشورمان استفاده ابزاری شود و نباید بر سر راه آنها مانع گذاشته شود بلکه باید روند تسریع در پیشرفت جوانان به وجود آید تا بتوانیم شاهد پیشرفت روز افزون نخبگان و جوانان کشورمان باشیم و حتی باید منتظر دیدن آنها در سطوح مدیریتی کشور باشیم. به گونه ای که در حدود 14 قرن پیش رسول اکرم(ص) در آن شرایط از جوانان برای مسئولیت‌های مهم استفاده می کردند. لذا باید به انقش مم جوانان به خصوص در شکوفایی اقتصادی و علمی کشور بیش از حالت کنونی پرداخته شود.

جامعه فناوری کشورهای اسلامی کشورهای غربی نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا