کد خبر: 317222 A

عضو کمیسیون عمران:

امروز دیگر فرصت آزمون خطا نداریم و باید از تمام تجربیات گذشته در داخل و خارج از کشور استفاده کنیم.

سخنگوی کمیسیون عمران پیشنهاد تشکیل کمیته و کارگروهی بین وزارت راه و شهرسازی و کمیسیون عمران برای شناسایی خلاهای قانونی در جریان پروژه‌های عمرانی داد و گفت:  در ساخت و سازها باید به پیامدها و نتایج بپردازیم و نه پیشرفت‌های فیزیکی.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور آرانی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه وزارت راه و شهرسازی و صنایع وابسته با بیان اینکه متاسفانه شهروندمداری و مدیریت ارتباط با مردم فراموش شده است گفت:یکی از مزیت‌ها و عملکردهای موفق وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم احقاق شعار شهروندمداری است.

وی با بیان اینکه در پروژه‌های عمرانی باید به نتیجه کار و بهره‌بردار اندیشید و گفت: وقتی بحث ساخت پروژه‌های عمرانی می‌شود اینکه چه کسانی در چه شرایطی از این سازه‌ها استفاده می‌کنند فراموش شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی شهروندمداری را مرکز ثقل خود قرار داده است گفت: متاسفانه در جریان ساخت و سازها پول‌محور شده‌ایم و کمتر به پیامدها و نتایج پروژه‌ها توجه می‌کنیم. این در حالی است که بهره‌وری بهینه بسیار مهمتر از ساخت و ساز است.

وی همچنین با اشاره به یکی دیگر از عملکردهای موفق وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: در دوره جدید یکی از عملکردهای قابل توجه و موفق وزارت راه و شهرسازی ورود بخش خصوصی و ترغیب و تشویق آنها به پروژه‌های عمرانی بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه اعتبارات اندکی در اختیار دستگاه‌های عمرانی قرار دارد اما وزارت راه و شهرسازی توانست از بخش خصوصی به عنوان بازوی عمرانی خود استفاده کند.

وی همچنین با ارائه پیشنهادی برای تشکیل یک کارگروه مشترک بین وزارت راه و شهرسازی و کمیسیون عمران مجلس گفت: معتقدم با توجه به اجرای قوانین اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم  می‌توان کارگروه و کمیته‌ مشترک بین مجلس و وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های عمرانی تشکیل داد تا بتوانیم در روند اجرای پروژه‌ها خلاهای قانونی و اصلاحات را شناسایی و به این مشکلات بپردازیم.

آرانی تاکید کرد: باید بدانیم که امروز دیگر فرصت آزمون خطا نداریم و باید از تمام تجربیات گذشته در داخل  و خارج از کشور استفاده کنیم.

 

اقتصاد مقاومتی پول دولت وزارت راه و شهرسازی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا