کد خبر: 317247 A

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به ادغام وزارت صنعت با بازرگانی گفت:

نمایندگان دوره قبل مجلس برای کوچک سازی دولت با ادغام این وزارتخانه عجله کردند.

بهروز نعمتی در گفتگو با ایلنا در خصوص طرح جداسازی وزارت بازرگانی از صنایع و معادن گفت: نمایندگان قصد داشتند در راستای کوچک‌سازی دولت این دو وزارت خانه را با یکدیگر ادغام کنند اما در عمل آن چیزی که ما مشاهده کردیم این بود که چنین اتفاقی نیفتاد و حتی تعداد خودروهای سواری این دو وزارتخانه که حالا یکی شده‌اند کاهش پیدا نکرده.

نماینده مردم اسدآباد ادامه داد:متاسفانه در تمام سطوح این گونه بود و هیچ کاری برای کوچک‌سازی انجام شدو فقط یک اسم از روی کاغذ کم شد همین امر نشان می‌دهد که این ادغام بدون کار کارشناسی بوده است و کار خام و ناپخته‌ای صورت گرفته است متاسفانه مجلس قبل در این زمینه عجله کرد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: حتی ایشان نیز از این اوضاع و نحوه ارتباط بازرگانی با صنعت گله‌مند هستند همه این‌ها نشان از این دارد که این ادغام بدون مطالعه صورت گرفته است.

نعمتی به طرح جدید مجلس و احیای دوباره وزارت بازرگانی اشاره کرد و گفت: اکنون که دوباره مجلس تصمیم گرفته که این طرح را به صحن ببرد باید کاملا با کار کارشناسی و مطالعه این کار را انجام دهد و با استفاده از کارشناسان خبره و گرفتن مشورت از آنها طرح نهایی را به صحن علنی ارائه دهد.

دولت صنعت کمیسیون صنایع و معادن وزارت بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا