کد خبر: 317275 A

عضو کمیسیون صنایع و معادن مطرح کرد:

دولت می بایست با توازن در بازار جلوی افزایش تورم را بگیرد و از سوی دیگر رکود را نیز از بین ببرد.

موید حسینی صدر در گفتگو با ایلنا در خصوص وضعیت اقتصادی دولت گفت:دولت یازدهم با حمایت اکثریت مردم بر سرکار آمد و با اتخاذ برخی سیاستها چه در صحنه داخلی و چه در روابط خارجی توانست حمایت بیشتری را نسبت به روزهای اول انتخابش بدست آورد اما اکنون این محبوبیت رو به افول گذاشته است.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی افزود:اکنون با گذشت بیش از 2 سال از عمر دولت یازدهم مردم هنوز تغییر محسوسی در وضعیت اقتصادی کشور حس نکردند.

وی با اشاره به وضعیت رکود اقتصادی حاکم بر کشور گفت:دولت در سال اول با هدف کنترل تورم اقدام به جمع آوری نقدینگی از سطح بازار کرد و با اتخاذ سیاستهای انقباضی پولی- بانکی تورم رو را به میزان چشمگیری کاهش داد، اما با اصرار بر این موضوع سبب شد که اقتصاد کشور در رکود فرو برود هر چند دولت اکنون بر روی رفع تحریم ها و اجرایی شدن برجام حساب ویژه ای باز کرده است.

حسینی صدر رفع تحریم ها را به دمیدن نفس تازه در اقتصاد ایران تشبیه کرد و گفت:با رفع تحریم ها حداقل به میزان 15 درصد در هزینه های ما اعم از واردات و صادرات صرفه جویی خواهد شد زیرا دور زدن موانع تحریمی اعم از هزینه ای که می بایست برای جابجایی پول انجام می شد و یا وارد کردن کالا از کشور ثالث سبب شده بود که هزینه ها بالاتر برود، این در حالیست که مگر یک واحد صنعتی و تولیدی ما چه مقدار سود دارد که فقط 15 درصد آنرا بابت هزینه های سر بار بدهد.

نماینده مردم خوی تصریح کرد:بر همین اساس پیش بینی می کنیم که وضعیت واحد های متوسط و کوچک ما ظرف چند ماه آینده بهتر شود اما این امر  سبب نمی شود که دولت خود را کنار بکشد، در واقع آزمون بزرگ دولت آغاز می شود و می بایست با توازن در بازار جلوی افزایش تورم را بگیرد و از سوی دیگر رکود را نیز از بین ببرد.

اقتصاد کشور تورم کمیسیون صنایع و معادن نماینده مردم گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا