کد خبر: 317287 A

شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته ثابت ماند و با رشدی 0.69 واحدی در عدد 62 هزار و 923 واحد باقی ماند.

شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته ثابت ماند و با رشدی 0.69 واحدی در عدد 62 هزار و 923 واحد باقی ماند.
در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص کل ثابت باقی ماند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته ثابت ماند و با رشدی 0.69 واحدی در عدد 62 هزار و 923 واحد باقی ماند.

بر اساس این گزارش سهامداران در این روز 222 میلیون سهم و حق تقدم را به ارزش 41 میلیارد تومان در 19 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

شاخص قیمت نیز در این روز درجا زد و نوسانی 0.20 واحدی داشت. همچنین در حالی شاخص بازار اول 3.29 واحد رشد کرد که شاخص بازار دوم 14 واحد پایین آمد.

نمادهای فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گسترش نفت و گاز پارسیان با بیشترین رشد قیمت، در مثبت ماندن شاخص تاثیر گذار بودند. این در حالی بود که ایران خودرو، تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس و نفت سپاهان با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص از رشد این متغیر جلوگیری کردند.

همچنین در این روز گروه های شیمیایی ، سرمایه گذاری و بانک ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های بازار قرار گرفتند.

همچنین بیشترین افزایش قیمت ها نیز متعلق به نمادهای روزدارو، پلی اکریل، سیمان قائن، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، تولید مواد اولیه و الیاف مصنوعی، ملی سرب و روی ایران و تامین ماسه ریخته گری بود.

این در حالی بود که سیمان داراب، قند شیرین خراسان، داروسازی لقمان، ایران خودرو، نیرو محرکه، نفت سپاهان و قند نیشابور با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

در پایان معاملات امروز اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، پلی اکریل، قند قزوین، قند اصفهان، تامین ماسه ریخته گری، چرخشگر و اوراق مشارکت شهرداری شیراز پرتقاضا ترین نمادهای بازار بودند.

این در حالی بود که سیمان اصفهان، اوراق مشارکت شهرداری، قند شیرین خراسان، گرانیت بهسرام، سازه پویش، خوراک دام پارس و گلوکوزان با سنگین ترین صف های فروش مواجه بودند.

همچنین در این روز سرمایه گذاری آتیه دماوند بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

پالایش رشد کشاورزی بازار اول ریخته گری
نرم افزار موبایل ایلنا