کد خبر: 317639 A

معاون وزیر جهاد کشاورزی :

ایلنا: شرکت‌های دارویی در سال‌های تحریم به خوبی روی پای خود ایستادند و در حال حاضر حضوری قوی در این نمایشگاه دارند و با وجود حضور شرکت‌های خارجی شرکت‌های ایرانی پشتوانه خوبی برای رقابت دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور و صنایع وابسته از رشد کمی و کیفی خوبی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است.

اسکندر زند در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دام و طیور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نمایشگاه 500غرفه در نظر گرفته شده که 98 غرفه متعلق به کشورهای خارجی است و این نشاندهنده رشد صنعت دام و طیور در کشور است.

وی با اشاره به حضور پررنگ بخش‌های داخلی تاکید کرد: حضور شرکت‌های داخلی 30 درصد رشد داشته است که با توجه به رشد 40 درصدی حضور کشورهای خارجی شرایط مناسبی برای رقابت بوجود آمده است.

رئیس سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به حضور شرکت‌های دارویی در این نمایشگاه گفت: شرکت‌های دارویی در سال‌های تحریم به خوبی روی پای خود ایستادند و در حال حاضر حضوری قوی در این نمایشگاه دارند و با وجود حضور شرکت‌های خارجی شرکت‌های ایرانی پشتوانه خوبی برای رقابت دارند.

وی افزود: یکی از نکات مثبت دولت تدبیر و امید حضور فعالان بخش‌خصوصی درکنار دولت است و امیدواریم فصل نوینی از فعالیت‌های تحقیقاتی را با حضور بخش‌خصوصی در کنار خود داشته باشیم.

جهاد کشاورزی دولت رقابت کشاورزی رشد صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا