کد خبر: 317707 A

وزیر راه و شهرسازی :

وزیر راه و شهرسازی از ایجاد یک سبک جدید از ارائه خدمات در حوزه مدیریت عمومی خبر داد و گفت: تا یکی دو سال آینده شهروندان دسترسی آزاد به اطلاعات وزارت راه و شهرسازی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه وزارت راه و شهرسازی و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ارائه خدمات به مردم را بر مبنای مدیریت نوینی تعقیب می کنیم، اظهار کرد: مبنای اصلی این ارائه خدمات؛ دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات است.

وی با اشاره به این اندیشه که سیستم‌هایی که طراحی می‌شوند منحصر به سامانه‌های وزارت راه و شهرسازی نیست، ادامه داد: سیستم ها به صورتی طراحی می شوند که تمام شهروندان به اطلاعات این سیستم ها دسترسی آزاد داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمام اقدامات از ابتدا برمبنای دسترسی آزاد به اطلاعات است، گفت: این بدان مفهوم است که می خواهیم  وزارت راه و شهرسازی را در ساختمان شیشه‌ای مدیریت ‌کنیم.

آخوندی افزود: اجرای این اقدامات کار بسیار سختی است و فارغ از طراحی یک سیستم جدید، پرنسل و کارکنان برای کار با این سیستم به آموزش گسترده ای نیاز دارند.

وی با بیان اینکه قصد داریم این سیستم را در سراسر کشور پیاده کنیم و یک سبک جدیدی را در حوزه مدیریت عمومی ایجاد کنیم، گفت: امیدوارم این سیستم ها و ارائه اطلاعات به مردم ظرف یکی دو سال آینده اجرایی شود.  

عباس آخوندی وزارت راه و شهرسازی حقوق شهروندی دسترسی به اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا