کد خبر: 317934 A

رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی:

رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه تمام پروژ‌ه‌های توسعه‌ای بر اساس طرح جامع حمل و نقل انجام می‌شود گفت: از این پس هیچ پروژه‌ای بنا بر درخواست و فشارهای مقامات محلی انجام نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد شکرچی‌زاده در نشست خبری پنجمین نمایشگاه وزارت راه و شهرسازی و صنایع وابسته با بیان اینکه اقدامات این مرکز در چهار حوزه ساختمان و ابنیه فنی، معماری و شهرسازی، حمل و نقل و مطالعات اقتصادی-اجتماعی تعریف شده است گفت: مجموعه فعالیت‌های این مرکز در یک نگاه فراتر از اقدامات مهندسی است و ما ابعاد احتماعی و اقتصادی و مالی پروژه‌ها را بررسی می‌کنیم.

وی با اشاره به ارائه خدمات شهروندی توسط این مرکز گفت: مجموعه‌ای از فعالیت‌های این مرکز به فعالیت‌های تحقیقاتی در سطح شهر برمی‌گردد که یکی از آنها تشکیل بانک اطلاعاتی از تمام پروژه‌ها و پژوهش‌های انجام شده است.

شکرچی‌زاده تاکید کرد: در حال حاضر تمام محققان و ذی‌نفعان می‌توانند به این بانک اطلاعاتی  دسترسی داشته باشند و به زودی این بانک اطلاعاتی در سایت شهراه بارگذاری خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه تمام اقدامات توسعه‌ای از این پس بر اساس طرح جامع حمل و نقل خواهد بود گفت: مطالعات طرح جامع حمل و نقل  در دولت‌های پیش‌ انجام شده بود اما در دولت دهم متوقف ماند. نظر دولت یازدهم بر این بود که مطالعات پیشین بازنشر داده شود و با استفاده از نظرات کارشناسی ویرایش جدید آن منتشر شود.

 وی تاکید کرد: پیش از این شبکه‌های راهی اعم از بزرگراه‌ها، آزادراه‌ها و سایر پروژه‌ها بر اساس تمایلات و فشارهای مقامات محلی انجام می‌شد اما پس از این تمام طرح‌های توسعه‌ای بر اساس طرح جامع حمل و نقل انجام شود.

شکرچی زاده‌ ادامه داد: ویرایش این طرح در فاز اول تمام شده است و در فاز دوم تا 20 درصد پیشرفت داشته‌ایم.

رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه مقرر شده از این پس تنها از کارخانه‌هایی آسفالت مورد نیاز ساخت جاده‌ها خریداری شود که  گواهی فنی مرکز تحقیقات را دارند گفت:  باید سطح کیفی پروژه‌ها را ارتقا دهیم  و قطعا در این حوزه کیفیت مصالح مورد استفاده افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: از این پس قرار است تنها از کارخانه‌هایی آسفالت و قیر خریداری شود که گواهینامه فنی مرکز تحقیقات را دارند.

جاده حمل و نقل مسکن معماری وزارت راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا