کد خبر: 318113 A

استاندار تهران تاکید کرد:

ایلنا: استاندار تهران بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم و پیشگیری برای حفاظت از نقاط حساس و حیاتی کشور در لحظات بحران تاکید کرد.

به‌گزارش ایلنا، "سیدحسین هاشمی"  با بیان این مطلب که پدافند غیرعامل یک شیوه صلح‌آمیز و موثر برای تامین امنیت داخلی در موارد بحرانی است، اظهار داشت: پدافند غیرعامل این امکان را برای ما فراهم خواهد نمود تا در شرایط بحرانی و یا حمله دشمن بتوانیم امنیت نقاط حساس و حیاتی کشور را از شر آسیب‌های احتمالی حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش‌های مهم امنیتی بحث پیشگیری را به عنوان الگو مورد توجه قرار داده‌ایم، افزود: پیشگیری راحت‌ترین روش و واجد کمترین هزینه برای حفظ نقاط حساس و حیاتی کشور در لحظات بحرانی همچون نیروگاه‌ها است.

هاشمی با اشاره به اینکه در بخش پدافند غیرعامل با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های حساس در استانداری جلسات مستمری را تشکیل داریم، بیان داشت: سال گذشته استان تهران در بحث پدافند غیر عامل رتبه اول در کشور را کسب کرد.

وی تصریح کرد: تهران باید پیشتاز باشد زیرا پیشانی نظام و پایتخت است و ما موظف هستیم نگذاریم لکه تاریکی در پیشانی کشور وجود داشته باشد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در شرایط پسا تحریم با استقبال شدید توسعه صنعتی و اقتصادی روبرو بوده و افزایش نیاز به تولید و مصرف برق بایستی در برنامه ریزی های وزارت نیرو مد نظر قرار گیرد، ادامه داد: با کاهش پرت مصرف برق تهران به میزان 5 درصد می توان بخشی از برق مورد نیاز استان را تامین نمود.

وی با بیان اینکه نمی توان جلوی توسعه اقتصادی و صنعتی را گرفت، تاکید کرد: وزارت نیرو با یک برنامه‌ریزی دقیق و کاهش پرت برق می‌تواند برق مورد نیاز مصارف صنعتی را برای سال آینده تامین کند.

استان تهران پایتخت وزارت نیرو وزارتخانه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر