کد خبر: 318119 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی از پرداخت 75 درصد هزینه نصب GPS به ناوگان حمل و نقل عمومی و باری برون شهری خبر داد و گفت: براساس بند «ق» قانون، وزارت نفت باید از محل صرفه جویی در مصرف سوخت سهم 10 درصدی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را بپردازد که بخشی از آن صرف پرداخت هزینه‌های GPS خواهد شد.

داوود کشاورزیان، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به یارانه دولت به رانندگان برای پرداخت هزینه‌های GPS، اظهار کرد: به زودی تمام اطلاعات مربوط به عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی در مرحله اول ناوگان بین شهری الکترونیکی می‌شود و از طریق اطلاعات GPSمیزان عملکردها را بررسی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: پیش بینی شده از محل پرداخت سهم 10 درصدی سازمان راهداری از صرفه جویی در مصرف سوخت که چیزی معادل 640 میلیارد تومان است؛ 75 درصد هزینه‌های نصب GPS را دولت به رانندگان می‌پردازد.      

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هزینه نصب GPS چیزی حدود یک میلون تومان است که بخش عمده آن را دولت می‌پردازد.

رییس سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای با بیان اینکه تنها در یک از محل طرح تخفیف سوخت بر اساس پیمایش 3 میلیون لیتر گازوئیل روزانه صرفه جویی شد،‌ ادامه داد: سهیمه سازمان راهداری باید هر چه زودتر پرداخت شود تا نسبت به الکترونیکی کردن زیرساخت ها اقدام کنیم.  

کشاورزیان  ادامه داد :تا سال آینده با ابزارهای الکترونیکی از جمله GPS میزان عملکردها تعیین خواهد شد و بنابراین در این بازه زمانی وزارت نفت باید سهم سازمان راهداری را بپردازد.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ناوگان حمل و نقل عمومی نصب GPS 'HK PLG KRG UL
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر