کد خبر: 318129 A

معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد :

ایلنا: معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد : استخراج ذخایر طلا در استان های سیستان و بلوچستان ، خراسان جنوبی و زنجان پس از حصول نتیجه در مرحله اکتشاف عمومی و انجام اکتشاف تفصیلی در سال جاری صورت می گیرد .

به گزارش ایلنا ، خدایار کریم نژاد افزود : با وجود محدودیت های زیست محیطی در اکتشاف ، سال گذشته اقدامات موثری برای اکتشاف تکمیلی ذخایر طلای معدن کوه دم و معدن طلای موته صورت گرفت و اکنون در مرحله اخذ نتایج آزمایشگاه و ارزیابی ذخیره است . علاوه بر آن در سال 93 حدود 10 هزار متر حفاری در بخش اکتشاف طلا انجام شد.

وی همچنین اقداماتی که در خصوص اکتشاف سرب و روی  صورت گرفته است ، اظهار داشت : یکی از اهداف که در  برنامه های استراتژیک شرکت هم آمده است  بحث اکتشاف ذخایر جدید سرب و روی است که در این راستا مطالعات گسترده ای در پهنه های مستعد شرق ایران و محدوده های مجاور معدن انگوران در حال انجام است همچنین دربحث معادن متروکه نیز اقدامات لازم جهت فعال سازی معادن سرب چاه خربزه و ازبکوه صورت گرفته است و امیدواریم با جذب سرمایه گذار و همراهی بخش خصوصی ، این معادن که دارای پتانسیل بالایی هستند ، آماده سازی و احیاء شوند .

کریم نژاد در پاسخ به اینکه آیا کاهش قیمت محصولات معدنی موجب توقف احیای معادن متروکه نخواهد شد، گفت :  قطعا نامناسب بودن شرایط برای تولید و فروش مواد معدنی می تواند به تمامی برنامه های اجرایی بخش معدن لطمه وارد کند اما با توجه به ذخایر ارزشمند در معدن متروکه ، به نظر می رسد در صورت جلب توجه بخش خصوصی و سرمایه گذاری های مشترک بتوان بستر لازم جهت توسعه و بهره برداری مطلوبتر از این معادن را فراهم کرد .

معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تاکید کرد : نقطه قوت محصولات معدنی کشور،  مرغوبیت آن است که موجب اطمینان از بازدهی سرمایه گذاری می شود در نتیجه محصولاتی همچون فروکروم، سنگ آهن، فسفات و سرب توان رقابت در بازارهای جهانی را دارند ، مشروط بر اینکه تلاش شود قیمت های تمام شده به سطح قابل قبول در مقایسه با قیمتهای جهانی برسند .

 

ایران بخش خصوصی دولت سرمایه گذاری طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر