کد خبر: 318479 A

برخوردار در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: تزریق مجدد پول به بازار برای به حرکت درآوردن تولید کاردرستی نیست زیرا تا زمانی که بهره های بانکی بالاست تولید حرکت نمی‌کند.

محمد حسین برخوردار در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: بهترین روش برای خروج از رکود کنونی تکمیل پروژه های عمرانی از سوی دولت است زیرا تزریق 10 میلیارد دلار به بازار برای از بین بردن رکود مقطعی است و این موضوع همراه با تورم خواهد بود .

وی ادامه داد: این در حالی است که اگر این مبلغ در پروژه های عمرانی که 90 درصد آنها پیشرفت فیزیکی داشته صرف شود و برای تکمیل آنها از این منابع  استفاده شود برای خروج از رکود راهگشا خواهد بود.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با تاکید بر اینکه دولت به قیمت این رکود تورم را کاهش داد افزود: تزریق مجدد پول به بازار برای به حرکت درآوردن تولید کاردرستی نیست زیرا تا زمانی که بهره های بانکی بالاست تولید حرکت نمی کند.

برخوردار گفت: تولید صادرات محور و داشتن برنامه صادراتی دقیق می تواند به واحدهای تولیدی کمک کند اما در مقابل اگر هدف از تولید تنها مصرف داخلی باشد هزینه ها را بالا خواهد برد و در مقابل قاچاق و کالاهای خارجی نیز قدرت رقابت پذیری را کاهش خواهند داد.

 

 

ایران پول دلار دولت رقابت پذیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر