کد خبر: 318937 A

بلوک 5 درصدی سهام‌ عادی شرکت‌ سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، 13 آبان‌ماه در بازار فرابورس ایران عرضه می‌شود

آخرین سرمایه ثبت شده این شرکت معادل 500 میلیارد ریال است و 25 میلیون سهم از 500 میلیون سهم ثبت شده این شرکت را کارگزاری بانک ملی ایران به صورت بلوکی عرضه می‌ کند. همچنین، پرداخت کل ثمن معامله مطابق با رویه تسویه پایاپای به صورت یکجا و نقد انجام خواهد شد.

بلوک 5 درصدی سهام‌ عادی شرکت‌ سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، 13 آبان‌ماه در بازار فرابورس ایران عرضه می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از فرابورس ایران، بانک ملی ایران در نظر دارد، 5 درصد از سهام غیر مدیریتی شرکت‌ سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را به طور یکجا و شرایطی از طریق عرضه در بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند.

عرضه بلوکی سهام سمات به قیمت پایه هر سهم، 7 هزار و 350 ریال و قیمت پایه کل 183 میلیارد و 750 میلیون ریال در روز چهار‌شنبه 13 آبان‌ماه 1394 انجام می‌شود.

طبق این گزارش، آخرین سرمایه ثبت شده این شرکت معادل 500 میلیارد ریال است و 25 میلیون سهم از 500 میلیون سهم ثبت شده این شرکت را کارگزاری بانک ملی ایران به صورت بلوکی عرضه می‌ کند.

همچنین، پرداخت کل ثمن معامله مطابق با رویه تسویه پایاپای به صورت یکجا و نقد انجام خواهد شد.

گفتنی است، شرکت‌ سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه جهت انجام امور پس از معاملات بازارهای بورس یا خارج از بورس تشکیل شده است و وظایف پس از معاملات بازارهای مالی شامل سپرده‌گذاری و ثبت، نگهداری و انتقال اوراق بهادار و پایاپای و تسویه معاملات انجام شده در بازارهای مالی را بر عهده دارد.

۱۳ آبان ایران سرمایه سهام فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر