کد خبر: 318952 A

رئیس کل بانک مرکزی:

ایلنا: نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران همواره بر تعهدات بین المللی خود پایبند بوده است در نتیجه نظام بانکداری بین المللی تجربه ی خوبی از همکاری با نظام بانکی ایران دارد.

به گزارش ایلنا، ولی‌الله سیف در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، ضمن تشریح اوضاع بانکی کشور گفت: نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران همواره بر تعهدات بین المللی خود پایبند بوده است در نتیجه نظام بانکداری بین المللی تجربه ی خوبی از همکاری با نظام بانکی ایران دارد.

سیف با اشاره به اینکه نظام بانکی ایران در دوران تحریم شرایط سختی را تجربه کرده است، گفت: این موضوع باعث شده است تا بانک های ما از روش های نوین بانکداری تا اندازه ای عقب بمانند که در شرایط جدید باید تلاش کنیم این عقب ماندگی جبران شود.

وی افزود: ایران از حضور دفاتر نمایندگی و شعب بانکهای بین المللی استقبال می کند و این می تواند تکنولوژی بانکداری را نیز برای کشور به روز رسانی کند.

در این مراسم روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران درخارج از کشور نیز مسائل و دغدغه های خود را بیان کردند و ضمن ارائه گزارشی از مشکلات فراروی سرمایه گذاران خارجی برای فعالیت در ایران، پیشنهاداتی در جهت رفع موانع و محدودیت های موجود مطرح کردند.

 

ایران بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاران نظام بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر