کد خبر: 319044 A

باهنر:

نماینده مردم تهران گفت: تولید کننده داخلی باید تمامی هزینه ها از جمله مالیات را پرداخت کند اما واردکنندگان بدون پرداخت هزینه های قابل توجه کالا به کشور وارد می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا باهنر شب گذشته در مراسم اولین مجمع عمومی انجمن صنایع پوشاک ایران که با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت و جمعی از فعالین حوزه صنایع پوشاک کشور برگزار شد، اظهار داشت: مسایل تولید در کشور بسیار پیچیده است و اکنون شاهد آن هستیم که آمار قاچاق پوشاک روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

وی گفت: تولید کننده داخلی باید کلیه هزینه‌های کنترلی را بپردازد اما در مقابل قاچاقچیان به راحتی بدون پرداخت هزینه‌ای پوشاک را وارد کشور می‌کنند.

باهنر با بیان اینکه در حال حاضر تولیدات داخلی توان رقابت ندارند و هیچ کنترلی بر واردات بی رویه انجام نمی شود، افزود: همه مشکلات هم اکنون در کاسه تولید کننده جمع شده و هر چند گفته می شد پس از برجام وضعیت بهتر می شود اما واقعیت این است که تنها 20 درصد مشکلات تولید مربوط به تحریم ها بود و حدود 80 درصد به مدیریت کشور بر می گردد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه نیازمند ایجاد شغل برای جوانان هستیم، گفت: در قانون بهبود کسب و کار برای صدور مجوز زمان شش ماه در نظر گرفته شده که این مدت مناسب است.

وی ادامه داد: اما امیدواریم با اتخاذ برخی تصمیمات وضعیت اشتغال کشور بهبود یابد.

 

ایران رقابت مشکلات تحریم ها مشکلات تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر