کد خبر: 319045 A

به‌زودی محقق می‌شود

ایلنا: مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از الحاق دو فروند شناور به ناوگان حمل‌ونقل دریایی بندر خرمشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عبدالکریم رزازان اظهار کرد: در دوره پساتحریم، مسئولان کشور به اروندرود نگاه ویژه‌ای خواهند داشت و با توجه به اهمیت تردد کشتی‌ها در منطقه، بحث خارج‌سازی مغروقه‌ها و لایروبی اروند با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: تعداد زیادی مغروقه در دو سال گذشته از آبراه بین‌المللی اروند و رودخانه کارون، خارج‌سازی شده و امسال با برگزاری یک مناقصه بین‌المللی، ۴۲ فروند از مغروقه ها خارج‌سازی خواهد شد.

مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه سازمان تا حدی می‌تواند در خصوص خارج‌سازی مغروقه ها تأمین اعتبار کند افزود: مقرر شده با حمایت سازمان مدیریت و منطقه آزاد اروند، روند خارج‌سازی مغروقه ها سرعت یابد.

رزازان در خصوص وضعیت بندر خرمشهر گفت: این بندر از گذشته برای مسئولان کشور و سازمان بنادر اهمیت زیادی داشته و به این خاطر، اعتبارات خیلی خوبی را برای توسعه و شکوفایی آن در نظر گرفتیم.

وی تصریح کرد:سازمان بنادر به دنبال این است که با حمایت از بخش خصوصی، رونق بیشتری در بندر خرمشهر ایجاد کند.

مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به استقبال زائران ایرانی و عراقی از کشتی مسافری خرمشهر - بصره تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی دارد که از محل وجوه اداره شده، وام‌های ارزان‌قیمت را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.

رزازان در پایان خاطرنشان کرد: برای تسهیل تردد در مسیر دریایی بنادر خرمشهر- بصره، در آینده نزدیک دو فروند شناور جدید با ظرفیت ۲۵۰ تا ۳۲۰ نفر به ناوگان حمل‌ونقل دریایی بندر خرمشهر افزوده خواهد شد.

اداره کل بندر خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر