کد خبر: 320683 A

ظرف سال جاری انجام می شود:

سازمان خصوصی سازی امسال فرصت های جدید واگذاری را معرفی خواهد کرد که در آن شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی، بانکی و بیمه وجود دارد.

پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی خاطر نشان کرد: سازمان خصوصی سازی امسال فرصت های جدید واگذاری را معرفی خواهد کرد که در آن شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی، بانکی و بیمه وجود دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در مراسم افتتاح نمایشگاه های «فرصت های سرمایه گذاری در پساتحریم» افزود: افزایش تعداد شرکت کنندگان در همایش فرصت های سرمایه گذاری نشان می دهد بخش خصوصی بسیار هوشمندانه عمل می کند.

رئیس سازمان خصوصی سازی خاطرنشان کرد: برخلاف کسانی که تصور می کنند اقتصاد را با دستور و تکلیف باید به جلو برد معتقدیم در صورت واگذاری امور به متخصصان، امکان دستیابی به توسعه وجود دارد.

پوری حسینی اضافه کرد: خصوصی سازی را باید به عنوان یک درمان برای دردهای اقتصادی کشور پیشنهاد دهیم.

وی با بیان اینکه اجرای خصوصی سازی با سختی ها و مقاومت های گسترده ای مواجه است، ادامه داد: در همه جای دنیا در زمان اجرای خصوصی سازی، مدیران دولتی در برابر آن مقاومت می کنند که ایران نیز از این موضوع مستثنی نیست.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه دولتمردان باید به دنبال نظارت بر سیاستگذاری باشند، گفت: اقتصاد باید به متخصصان واگذار شود تا با هزینه کمتر به توسعه دست پیدا کرد.

پوری حسینی با اشاره به وجود برخی ابهامات درباره اصل واگذاری خاطرنشان کرد: روند خصوصی سازی تا زمان وجود اصل 44 قانون اساسی با اقتدار اجرا خواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با یادآور شدن برخی مقاومت ها در مقابل خصوصی سازی، گفت: امیدواریم با استقامت و درایت، این موانع را پشت سر گذاشته و به اقتصادی رقابتی و شفاف دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: سازمان خصوصی سازی امسال فرصت های جدید واگذاری را معرفی خواهد کرد که در آن شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی، بانکی و بیمه وجود دارد.

وی تصریح کرد: ادعا نمی کنیم مانعی بر سر راه ورود سرمایه گذاران وجود ندارد اما تلاش می کنیم شرایط را تسهیل کنیم.

پوری حسینی تاکید کرد: البته راه زیادی وجود دارد تا ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور به طور کامل هموار شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی خاطرنشان کرد: راندن مدیران دولتی از میزها و نشاندن بخش خصوصی در آن جایگاه ها کار بسیار سختی است.

پتروشیمی خصوصی سازی سازمان خصوصی سازی گاز نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر