کد خبر: 320813 A

در معاملات امروز؛

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران حجم و ارزش معاملات کاهش یافت و شاخص بورس نیز درجا زد.

در معاملات روزی که گذشت سهامداران 515 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 69 میلیارد تومان در 30 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران حجم و ارزش معاملات کاهش یافت و شاخص بورس نیز درجا زد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، در معاملات روزی که گذشت سهامداران 515 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 69 میلیارد تومان در 30 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

همچنین شاخص کل در این روز 1.2 واحد افت کرد و بازهم به کانال 62هزار واحدی بازگشت البته این متغیر با ایستادن در عدد 62هزار و 999 واحد کاملا ناپلئونی در مرز 63 هزار واحد ایستاده است.

شاخص قیمت هم امروز بدون تغییر بود. همچنین شاخص بازار اول در حالی 7 واحد بالا رفت که شاخص بازار دوم 48 واحد افت را ثبت کرد. نمادهای فولاد مبارکه، تاپیکو، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی جم و ملی مس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند. این در حالی بود که نمادهای کشتیرانی و بانک پاسارگاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند.

همچنین در این روز گروه های خودرو، بانک ها و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

همچنین صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت ها متعلق به نمادهای قند هکمتان، آلومراد، داروپخش ، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، پاکسان، گلتاش و فراورده های نسوز پارس بود.

این در حالی بود که نمادهای شهد، صنایع شیمیایی فارس، پتروشیمی فارابی، رادیاتور ایران، رینگ سازی مشهد، لیزینگ ایرانیان و قند شیرین خراسان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

در پایان داد و ستدهای امروز تالار بورس اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، قند قزوین، افست، داروسازی دکتر عبیدی، آلومراد و گروه صنعتی ملی با بیشترین تقاضای خرید مواجه شدند.

این در حالی بود که گرانیت بهسرام، سیمان اصفهان، پتروشیمی جم، سازه پویش ، اوراق مشارکت شهرداری شیراز، خوراک دام پارس و گلوکوزان با سنگین ترین عرضه ها مواجه شدند.

همچنین در این روز حق تقدم فولاد مبارکه با معامله 159 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و ایران خودرو با معامله 168 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

بورس تهران سرمایه شاخص مشهد ارزش معاملات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر